| felicitie06 a întrebat:

De ce fetele se indragostesc de baieti mai mari? Vreau sa spun cu mult mai mari?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca asa a evoluat specia umana,femeile aleg cel mai bun vanator bun posibil din acel mediu sau se compromit cu masculi beta,acel vanator era inalt,puternic, musculos cu caracter de om hotarat, foarte popular in grupul lui =mascul alfa, lider, conducator

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca simt ceva pentru el.
De ce simt?
Ca se simt intelese de acel barbat, protejate, iubite probabil, se simt atrase pentru ca el isi manifesta energia masculina intr-un mod mai intens decat ceilalti mai mici ca el, e mai cu experienta de viata - dupa felul cum vorbeste, poate parea mai inteligent si cu o tenta de "pot sa rezolv orice problema", etc.

| Ara997 a răspuns:

Si deci in consecinta de asta baietii aleg fete care au nevoie de protectie?
firave, naive (prostutze), inferioare lor si fizic si intelectual...
astea inteleg ca "se dau " primele.
Am observat ca fetele inteligente si sigure pe ele si educate. chiar daca sunt foarte frumoase sunt. ocolite ca sa spun asa, acum nu stiu daca ele sunt mai selective si transmit un anumit mesaj ..sau pur si simplu baietii le evita neavand asupra lor niciun ascendent, deci nicio sansa de dominare.
problema asta mi-a ridicat-o o adolescenta in varsta de 17 ani, very smart, practica si sport, avea o educatie deosebita, avea un sistem de valori f.b. pus la punct, stapanea excelent public speaking-ul si 2 limbi de circulatie si olimpica la o disciplina exacta deci stapanea f. b. si logica matematica.
peste toate astea, era si o fata frumoasa, eleganta cu trasaturi deosebite si f. naturala.
parerea ei era ca linga o fata cu N calitati se va aseza totdeauna baiatul cu N+1 calitati (sau unul care crede ca le are) tocmai pentru a avea acel confort dat de superioritate.
acum astept si eu alte pareri

| christall a răspuns:

Simt nevoia sa fie protejate. Poate cauta in ei tatal pe care l-au avut sau pe care nu l-au avut.

| Luizaaa a răspuns:

Acum depinde și de personalitatea ei. Unele urmăresc averea, de aceea își iau bărbați cu zile puține, sau in caz contrar sunt naive și de lasă ușor manipulate de bărbați. Vor să fie protejate. Bărbații mai în vârstă tind să își protejeze și să își sprijine partenera. Sunt mai maturi. Probabil stii că băieții se dezvolta mai greu decât fetele. Bărbații maturi își asumă răspunderea pentru faptele sale, îi oferă sprijin și protecție celei iubite. Mai ales că știm cu toți că iubirea nu ține cont de vârstă.