| YLLL a întrebat:

De ce imi apare pe ecranul telefonului" Introduceti cartela sim" chiar daca am cartela in telefon? x(

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan01234 a răspuns:

Nu este ceva grav. si mie mi se intampla mai mereu. incearca sa scoti cartela si sa o bagi la loc. poate fi de la contactele cartelei sau ale telefonului. poate sa fie praf sau mai poate fi din cauza ( in caz ca este asa ) cartelei ca este prea veche happy dar daca o scoti si o bagi la loc ar trebui sa mearga.

| BAIATUL a răspuns:

Sau exista pisobilitatea ca acel spatiu auriu de pa cartela sa fie prafuit sau acel spatiu din telefon unde se introduce cartela sa fie prafuit, incearca sa sufli daca este praf, mie mi s-a intamplat asa ceva dar dupa aceea a fost ok.

| YLLL explică:

Deci problema e urmatoarea: eu am abonamentul suspendat de f mult timp, si azi mi-am cumparat cartela cu numar. Am introdus-o,(cum trebuie), si mi-a aparut "Inserati cartela sim"straight facestraight face. nu e nici cu praf, nu e nici veche. si cred ca am scos-o si am introdus-o din nou de 10 ori.

| SantaAndrei a răspuns:

Incearca sa opresti telefonul, sa scoti cartela si sa o introduci din nou.

Daca nu merge inseamna ca trebuie schimbata cartela pentru ca s-a stricat. Te duci la Orange/Vod/Cosmote, costa 40 lei, si iti transfera ei toate informatiile(nr tel, contacte) pe o alta cartela si ti-o da.

| Al3csandruta a răspuns:

Pur si simplu scoti cartela si o introduci din nou.Nu e o problena se intampla des!

| AnonimMiha a răspuns:

Poate nu ai introdus-o cum trebuiehappy