| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi curge un lichid rosu din vagin?

20 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu e menstruatia mergi la medic sa nu ai probleme...

cami
| cami a răspuns:

Hai gata corpul tau a crescut! incep miscarile horminale...nu te ingrijora.este normal (cred). dar depinde.esti in perioada adolescentei? sau poate ca alta este cauza acestui lichid.thinking dar daca zici ca este rosu. cel mai probabil este menstruatia.

| juniper a răspuns:

E sange, ti-a venit ciclul.

| Zâmbărici a răspuns:

Hai k asta a fost tare e menstruatia nu ai vorbit cu nimeni despre asta rolling on the floorofff da chiar stii ce inseamna vagin sh menstruatie nema rolling on the floor

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nu stiu cum sa iau intrebarea asta.Stii sa ii spui "vagin" dar nu stii ce e aia menstruatia.Nu prea imi vine sa cred.Sigur nu ai chef de glume? (asta in cazul in care esti copila/adolescenta)

Daca nu esti in perioada in care ar trebui sa iti vina menstra...ar fi mai bine sa mergi la medicul ginecolog. El va stii ce si cum.Iei cumva anticonceptionale si ai uitat sa iei intr-o zi pastila? Poate fi si din cauza asta.
Cel mai bine e sa mergi la medic...astfel vei scapa de dubii.

| Parintele a răspuns:

Cati ani ai? Nu este menstruatia?

| jani a răspuns:

Faci misto de noi? ...vagin...esti informata ce este dar menstruatie nu... e caraghios.

| afrodita17 a răspuns:

Daca nu e menstruatia... fugutza la ginecolog...este normal sa ai diferite scurgeri insa ROSU? nu prea am mai auzit...

cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca esti femeie in devenire.

| bibix_5640 a răspuns:

Heloooo...Esti fataaa... Tia venit cicluuullaughing

| Darry a răspuns:

Pentru ca esti la menstruatie...

| FreeTime a răspuns:

Hellloooooooooooooo... ti-a venit ciclu! LOL! nu ti-ai dat seama?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai? mergi si vorbeste cu mama ta iar daca esti un pic mai "maricica"mergi la un medic ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur e menstruatia
asa eram si eu nedumerita la inceput
nujtiam ce e
si abia dupa ceva timp mi-am dat seama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind nu esti sigura de ceva, du-te la doctor, fara sa mai pierzi vremea. Dar e posibil sa fie doar menstruatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este lichid sau este sange? sau este intre menstre, asa n-o sa fim toti mama omida.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nu stiu ce sa mai zic am 13 ani si cand merg la w. c si fac treaba mica nu se vede nimic rosu in w. c dar cand ma sterg hartia este plina de sange. un sfat ceva pan sa i spun mamei?

| kytey a răspuns:

Fetelor nu e neaparat sa fie menstruatzia uite is intro situatzie similara am inceput sa iau anticonceptzionale la inceputul luni si am avut unele zile in care ajungand mai tarziu la shcoala le luam mai tarziu de ora 8 si de o saptamana am o scurgere vascoasa cu sange ma rog mie km frica sa consult un ginecolog nu situ ce sa fac daca ati putea sa ma ajutati ma gasiti pe kytey_20 va rog multumesc anticipat

| kytey a răspuns:

Fetelor nu e neaparat sa fie menstruatia uite is intr-o situatzie similara am inceput sa iau anticonceptzionale la inceputul luni si am avut unele zile in care ajungand mai tarziu la scoala le luam mai tarziu de ora 8 si de o saptamana am o scurgere vascoasa cu sange ma rog mie km frica sa consult un ginecolog nu situ ce sa fac daca ati putea sa ma ajutati-ma gasiti pe kytey_20 va rog multumesc anticipat

| kytey a răspuns:

Fetelor nu e obligatoriu sa fie ciclu. uite de exemplu eu am inceput sa iau anticonceptionale luna aceasta si de o saptamana am o scurgere sub forma de lichid vascos de culoare roshie[sunt sigura ca nu e ciclul menstrual]nu am uitat sa-mi iau pastilutele numai ca in unele zile am intarziat cu administrarea lor adica nu le lua la 8 dimineata (mai intarziam la scoala sau asa si le luam pic mai tarziu) si nu stiu ce sa fac de ginecolog nu prea vreau sa aud ce sa fac sa nu le mai iau? ce ziceti? daca ma puteti ajuta ma gasiti pe kytey_20 va rog multumes anticipat.