| anonim_4396 a întrebat:

De ce îmi pasa atât de mult de fratele meu și de restul membrilor familiei?
Eu întotdeauna m-am simtit foarte prost atunci când mă certam cu cineva și aveam o senzație de vina.
Atunci când fratele meu se simte rau sau face ceva rau mă simt prost și ingrijorata chiar dacă el nu se prea comporta frumos cu mine.
Intotdeauna îmi pasa de el mai mult de 10 ori de câte îi pasa lui de mine.
Cum as putea sa nu imi mai pese atât de mult și sa stau și eu odată linistita...?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti un ingeras in corp de fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti prea sensibila."Ce as putea face sa nu imi mai pese atat de mult?"Incerci sa devii mai indiferenta.In timp, in functie de alti factori, poate vei reusi.

| AdrianaB1 a răspuns:

Sunt la fel cu fratele meu, dar nu stiu asa esti tu, nu prea poti sa te schimbi.
E bine asa cum esti, doar e familia ta, trebuie sa ai grija de ea.