| RobertAlvarez4444 a întrebat:

De ce in general la scoala nu poti sa castigi respectul cam decat prin bataie? Adica daca esti bun la suflet cam jumatate din lume e si ea buna cu tine si cealalta jumatate te ia de prost... dar daca esti bataus 90% te respecta.
Oare de ce? De ce nu vor coelgii (in general) sa fie buni cu cei buni, ci prefera sa se foloseasca de ei?
crying(

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta crezi tu. Dar nu este chiar asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Daca esti un copil inteligent stii ac poti sa obtii respectul prin note foarte mari la invatatura.
Daca esti prost, il obtii prin bataie, ca atata te duce capul, sa iei totul prin forta.
Aici nu-i vorba de bunatate ci de inteligenta sau prostie.

| Freya1 a răspuns:

Eu in liceu spre exemplu am fost privita ca si o persoana aroganta si plina de fite pentru simplu fapt ca sunt antisociala.Dar sincer mie nu imi pasa.
Tu daca vrei sa fi linistit gaseste-ti un prieten printre toti si nu ii baga in seama pe restul.

| Andreeush a răspuns:

Bătaia nu te ajută la nimic.
E adevărat că sunt unii cărora le e frică de alții însă nu o să ajungi prea departe dacă recurgi la violență.

| ywar a răspuns:

Nu exista cel mai bataus. Oricand iti poti gasi nasul care sa-ti aplice 2-3 lovituri care sa te lase lat sau Doamne fereste- cu traume pe viata!
Bataia e rupta din Rai happy