| Ofatacuvise a întrebat:

De ce inseala barbatii indiferent cat de buna, desteapta, frumoasa e iubita lor? Şi cum eviti sa te insele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti inseala cu mintea cel putin.
Adica da,te poate iubi un baiat doar pe tine,dar tot o sa se gandeasca la " ce buna e aia ' cand o sa o vada o femeie ce arata bine.
Asa suntem noi facuti, pot sa iubesc doar o fata, dar m-as culca cu mai multe.
De inselat, nu as insela, dar nu pot sa zic ca atunci cand vad o fata "buna" nu as vrea sa o "lovesc".

| Ofatacuvise explică (pentru anonim_4396):

Este bine de ştiut

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Sunt unii barbati care au foarte multa incredere in ei si atunci au mereu tendinta sa aspire spre mai mult, au impresia permanenta ca pot gasi una mai buna decat partenera actuala.
La altii, relatia nu mai e reusita, e monotonie, contactul fizic este tot mai rar si mai `neinteresant` sa zic asa, si atunci pentru ca unora le e greu sa se detaseze dupa o relatie lunga, prefera sa ramana cu partenera, evitand s-o raneasca c-o despartire, dar sa mai aiba pe cineva care sa le induca acele senzatii de la inceput.
in general, ca sa eviti o astfel de situatie e bine sa eviti monotonia, trebuie sa-ti si alegi un partener/o partenera in prezenta caruia sa poti simti ca poti face orice, si-n acest mod va fi mult mai usor sa eviti monotonia. Puteti face diferite activitati impreuna, ceva ce n-ati mai incercat dar vreti pentru noutate, calatorii.
O alta metoda mai sunt si despartirile temporale. Adica, sa stati o perioada separati ca sa vedeti ce greu v-ar fi unul fara celalat, si atunci cand va veti vedea va veti privi cu alti ochi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Generalizezi, probabil din frustrari personale

| NAT0 a răspuns:

laughing
Băi, nu stiu. Ai fost înșelată? laughing
Înseamnă că nu a găsit la tine ce a vrut sau nu i-ai dat ce a vrut, atenție, sex sau poate l-ai cicălit, supărat, cicălit, nu stiu care a fost treaba. Deci. nu e numai vina bărbaților că înșeală. nu a găsit la tine ceea ce avea nevoie și d-aia a căutat acel ceva la alta.
Ești atentă la ce fel de bărbat de uiți ca să nu te înșele, sau nu. Majoritatea sunt așa, generalizez, evident.

| Ofatacuvise explică (pentru NAT0):

Hai mai sa fim seriosi. Ca toti inseala. Cand se satura de a ta oricat de buna ai fi, merge la alta. Asa sta treaba. Si daca ii inseala femeia vai ce curva era. Dar daca inseala ei li se pare normal. Si nu, nu am fost eu inselata. Dar am cunostinte care au fost.

| NAT0 a răspuns (pentru Ofatacuvise):

Mai. Si atunci, de unde frustrarea asta. Vrei sa-l inseli? sau vrei sa te insele. laughing

| Ofatacuvise explică (pentru NAT0):

Nu e o frustare ok? E o intrebare laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexBrooK00 a răspuns:

Deoarece se plictisesc după un timp nu toți dar după vor realiza cât au fost de prosti dacă țineau cu adevărat la persoana respectiva. N-ai cum sa eviti el dacă vrea sa te însele o va face sau îl poți lega de calorifer și rezolvi problema.