| No a întrebat:

De ce intotdeauna ne copiem temele unul de la altul? laughing Nu avem chef sa le facem macar odata singuri? big grin

Răspuns Câştigător
| mybutterfly a răspuns:

Eu zic ca de lene laughing)

7 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Eu am chef sa le fac
pentru ca mi le fac mereu
da mai fac si pentru altcinevalaughing
si m ai iau si eu cateodata teme daca nu stiu sa fachappy

| AnneMarri a răspuns:

pai, ne este mai usor sa-l lasam pe altul sa se gindeasca chiar citeva ore, si noi, numai sa copiem si sa zicem ca este munca noastra
mai bine zis : lenea-i mare

| Annd_2660 a răspuns:

1.pentru ca ne este lene/sila
2.pentru ca avem un pc la care sa stam all day long
3.pentru ca poate, nu stim
4. pentru ca le fac altii
5 pentru ca este super-tare
6. pentru ca e o lege generala
7.pentru ca suntem elevi din secolul 21...etc...big grin

| CandyTetris a răspuns:

Eu una imi fac doar temele care imi plac:la mate,la engleza, la info, etc.In schimb la romana sau la fizica, s.a, fac 2-3 teme pe an.
Parerea mea e ca sunt prea multe materii fara rost odata ce ai ales un anumit profil, asa ca fiecare face ce-i place si apoi se fac schimburi prin clasa, altfel mi se pare imposibil sa termini o scoala in Romania fara sa inebunestibig grin.Hope I helpedhappy

| Dean1996 a răspuns:

Pentru că vrem mereu să facem altceva,sau nu neapărat mereu,dar de cele mai multe ori,sau poate pentru că nu ai știut să faci tema/exercițiul respectiv, și da,este mult mai ușor să lași pe altul să gândească, dar acest lucru afectează la lucrari de control, examene.etc.In principal intervine si un factor foarte întâlnit, ș-anume lenea, sau lipsa de ambiție.

| DnBSniper a răspuns:

Ori de chef ori n-ai timp. Eo n-am nici chef si nici timp, mai merg cu skateu in eroilor, mai iesh sau mai dau graffitilaughing))

| Stefania96dfg a răspuns:

E mult mai usor ca altul sa le gandeasca! chiar daca cel care o copie nu intelege nimic!