| Dumtter a întrebat:

De ce își pun adulții poze cu animeuri?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exemple si apoi iti raspund.

| Miauti a răspuns:

Daca cauti pe net informatii cand a aparut cultura anime/ manga / japonia o sa observi ca accei adulti au prins acele vremuri. Acum sunt veterani, iar daca ti cont de festivalurile despre cultura japoneza, cum erau Otaku Festival, Nijikon, (2009-2010) apoi a venit EECC (europen east comic con).

Deci pe scurt sunt fani anime/manga/japonia veterani.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar adultii imaturi sau limitati fac acest lucru, fiindca restul lumii realizeaza penibilul situatiei si se abtin.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că se regăsesc parțial, in aspectul lor fizic (coafură, poziție, atitudine), fie au ceva din temperamentul lor. Ori, pur si simplu, le-a plăcut personajul X din seria Y. Sau poartă încă in suflet, copilăria. Cine știe...
Întreabă-i pe ei.

| aXy99 a răspuns:

Daca îți pui pe Steam poze cu anime-uri, castigi 20% aim, 30 skill%, și 50% tactică.
Este demonstrat științific.
Pe TPU nu știu ce efect are.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că anime-urile au o grafică foarte interesantă poate? Acei ochi mari și expresivi... happy