| ionelaionelusa16 a întrebat:

De ce iubim si dupa suferim?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca va faceti sperante in zadar si nu ganditi inainte, ca cea mai buna varianta e singuratatea

| RAY a răspuns:

Cine mai iubeste in ziua de azi? cand sunt doar interese, barbatii vor sex femeiile de toate varstele banii lor

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu esti in stare sa judeci si eventual sa iubesti cu mintea si nu cu inima.

| peperonies a răspuns:

Pentru ca cineva din relatie este proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pentru ca iubim oamenii nepotriviti.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a intamplat o data (Prima data).Am suferit ca ultimu' rahat. Probabil, d-aia vreau sa fac chestia aia, de frica, sa nu se mai intample asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Daniel, toți oamenii ne vor face să suferim, trebuie doar să găsim persoanele pentru care chiar merită s-o facem. și mai dă-o încolo de teamă, dacă a mers o dată prost, asta nu înseamnă că va fi de fiecare dată așa. alții au relații lungi, se căsătoresc și ajung să se despartă și tu te plângi pentru ce a fost? în plus viața nu înseamnă numai a avea un partener, sunt mulți care trăiesc singuri, fără o relație și chiar le e bine așa. treci peste măi, e timpul.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am trecut peste, de mult timp.Chestiile astea, legat de cine te atasezi, nu prea le controlezi tu... Daca e sa se intample, se intampla.Eu,de fata aia,nu voiam sa ma atasez,dar m-am atasat,si stiam ca n-am sanse,dar s-a intamplat.Ea, a aflat dupa foarte mult timp, timp in care am tinut in mine enorm, si cand a aflat dupa mult timp, si s-a intamplat, ce s-a intamplat.Asta s-a intamplat acum mult timp, dar nah, e imposibil sa uit (chestia cu prima dragoste rolling on the floor ), si n-as vrea sa mi se intample ...again,pentru ca e foarte dureros, acolo la interior.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniellllll1):

știu că nu le controlezi, dar gata cu subiectul ăsta, a trecut.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Yap!

| MidnightR a răspuns:

Ai putea totusi sa nu o faci, nu te obliga nimeni.