| YrinaLoghin a întrebat:

De ce li se permit adolescenților atâtea toane?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca au parinti prosti, care nu-i supravegheaza si nu-i educa asa cum ar trevbuii sa faca orice parinte responsabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toane cum ar fi?

| anonim3247 a răspuns:

Din vina părințiilor.

| elenacat a răspuns (pentru anonim3247):

Da exact, trebui sa fim saraci lipti, trebui sa muncim la pamant sa culegem grau si sa alaptam vaca pentu un pahar de cafea si sa servim parinti.

| anonim3247 a răspuns (pentru elenacat):

Costă mulți bani lunar un copil.

| anonim3247 a răspuns (pentru elenacat):

Costă mulți bani să ții un copil în facultate.

| elenacat a răspuns (pentru anonim3247):

Si care este poenta?

| anonim3247 a răspuns:

Un copil costă mulți bani ca să facă o facultate.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Azi costă mulți bani să crești un copil.

| anonim3247 a răspuns:

Copiii văd că alți copii au și vor și ei.

| blackann a răspuns:

Din cauza parintilor, traim in 2023 si sunt toti niste sensibili.

Chiar azi am auzit-o pe o colega cum spunea ca nu isi pune copilul in premergator ca e periculos, ca merge nu stiu cum pe varfuri si nu invata corect.

Bro, wtf? Noi am folosit premergatoare si traiesc bine merci, 30 ani mai tarziu. Si nu mi se inmoaie genunchii in mers.

| AdioTPU a răspuns:

Pentru ca suntem indemnati sa-i intelegem deoarece fac parte din alta generatie decat noi, vremurile s-au schimbat, la fel si oamenii.