| Gabigeebyyy a întrebat:

De ce liceul e considerat a fi cea mai frumoasa perioada a vietii daca, fiindca adolescent, treci prin toate acele perioada ciudate din viata(schimbari de comportament, cosurile, te simti naspa, te simti anxios mai des, in special la scoala), majoritatea fiind cauzate de hormoni.
Asa ca, de ce se considera ca perioada asta dintre 14-18 ani cea mai frumoasa din viata?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Depinde de fiecare persoana, depinde si de liceul/liceele unde ai fost, multi cand spun ca perioada asta a fost una frumoasa automat se refera la serile in care se imbatau ca porci la petreceri sau de zilele cand chiuleai cu clasa sa te joci la un coleg fifa, acum depinde si de ce prieteni ai avut atunci si ce faceai cu timpul tau la momentul ala dar doar cei care mai mult chiuleau decat sa stea la ore o sa zica ca a fost o perioada calumea ca aia nu au nici un stres.
Liceul dupa parerea mea e cam naspa, mai ales acum ca sunt in a 12a, e naspa ca iti mananca mult din timp(daca punem in calcul meditatiile)temele, nu prea am vazut personal persoane sa isi aminteasca cu bucurie de vremurile alea, eu chiar ma voi bucura ca o sa il termin!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca indiferent de schimbarile/starile prin care treci, in perioada aceea nu ai nicio responsabilitate, niciun gand, te bucuri din plin din viata, nu te gandesti ca trebuie sa muncesti ca sa supravietuiesti.
Sa nu crezi ca la maturitate 20 +, nu treci prin schimbari de comportament, stari naspa si anxioase. Chiar si cosuri apar dupa varsta de 20 de ani.

| anonimguy3 a răspuns:

Asteapta pana ajungi la facultate si vei afla de ce se zice ca liceul e cea mai frumoasa perioada a vietii.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabigeebyyy explică:

Frate, cand esti adult faci cati bani vrei tu.
Tu alegi ce fel de om vrei sa fii: bogat, extravagant, sa te distrezi mereu, sa iti traiesti viata la maxim SAU sa fii un nenorocit care lucreaza pe 2000 lei pe luna si abia daca se poate intretine singur. Nu e chestie de noroc, e de cum alegi tu(si cat efort depui pentru a realiza asta).
Pe cand atunci cand esti copil trebuie sa mergi la scoala, sa asculti de parinti, de profi, n-ai voie aia, aia. E mai greu. Si e chestie de noroc, fiindca poti nimeri intr-o familie buna sau una rea.