| OxiiiLineage a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor le recomanda celor cu probleme de vedere lentile de contact? Eu port ochelari si sunt mandra de ei si nu inteleg care e toata chestia cu lentilele.

Răspuns Câştigător
| lavynika a răspuns:

Esti o norocoasa pentru ca iti sta bine cu ochelari.Nu tuturor le sta bine cu ochelari si apeleaza la lantile de contact pentru a scapa de un complex.Nici mie nu mi se pare un defect a avea ochelari si este foarte bine ca esti mandra ca porti ochelari.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pentru că nu la toate persoanele le stă bine cu ochelari de vedere. Lentilele par ceva mai practic pentru că nu deranjează. Sunt anumiţi oameni care nu suportă ochelari şi sunt nevoiţi totuşi să-i poarte. Sunt mai multe avantaje dacă porţi ochelari, lentilele nu sunt recomandate chiar de toată lumea. Dacă ţie îţi stă bine cu ochelari şi îţi plac, e bine! Contează ca ţie să-ţi palcă nu la restul! Baftă!

Abh
| Abh a răspuns:

Si eu port ochelari si m-am obisnuit cu ei, astfel incat nici nu mi-as inchipui acum cum ar fi sa nu ii mai port. Exista la tineri aceasta rusine de apurta ochelari, se simt inferiori fata de ceilalti si nu vad de ce. Daca ai rame care sa ti se potriveasca fizionomiei, ochelarii nu fac decat sa te ajute sa arati bine pe langa faptul ca te ajuta sa vezi bine.

| melc a răspuns:

Mie cel putin nu imi sta bine cu ei thinking

| rebeca a răspuns:

Sunt persoane carora nu le place sa ii poarte, nu le sta bine, le este incomod.Sunt o gramada de motive.Plus ca pentru o buna parte din ei e mult mai usor cu lentile si ii avantajeaza estetic. E una sa iti placa sa porti ochelari sau nu ai un complex din cauza asta, dar sa fii mandra ca ai ochelari de vedere?!?!?! in fine
Asa cum alegerea ta e sa porti ochelari, asa altii aleg sa poarte lentile...asta e "chestia" cu lentilele