| BuBuLyNa a întrebat:

De ce mi se usuca buzele? Ce balsam de buze sa folosesc sau strugurel?

Răspuns Câştigător
| Adolescentul a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa folosesti nici un balsam cat nici strugurel probabil mai rau are sa ti se agraveze, Legiuitoarea are dreptate consuma multe lichide si incearca sa dai mereu cu limbutza pe ele happy din cand in candtongue pup

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu am un balsam puternic hidratant de la avon. Este bun şi ieftin. Şi mi-am mai luat de curând un balsam de cireşe care e foarte bun. După părerea mea este ok să foloseşti un balsam de buze în special iarna când pielea se deshidratează mai uşor.
Din păcate nu prea ştiu ce să-ţi recomand. Nu folosesc foarte des şi când le iau le iau cam la nimereală.

| JeSa a răspuns:

De la stomac, si iti recomand balsamul hidratant de buze de la marca NIVEA. Pa!

| costyn162 a răspuns:

Orice corpul este deshidratat, ori este din cauza expunerii la vant. Poti folosi un strugurel cumparat de la farmacie. Am folost si eu si sunt foarte bune.

| cretzufinish a răspuns:

E din cauza lipsei hidratarii, de asemena si factorii fizici cum sunt: soare, vant, praf pot contribui la uscarea lor. Evita umezirea lor cu limba cand esti afara, bea 2 litri de lichide. Pt tratare foloseste putina miere de albine pe buze, un strugurel de la Nivea sau de la oriflame (eu de asta am, dar nu stiu cum se cheama, arata ca un ruj si e alb ambalajul)

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Foloseste balsamul de buze de la Eucerin sau de la Neutrogena. daca nu-ti plac foloseste de la Nivea lip care( lip effecte Q10)

| Rose_2860 a răspuns:

Si mie mi se usuca buzele, dar nu stiu de ce. Eu folosesc balsam de buze.

| OreoCookie a răspuns:

Eu am un balsam de buze foarte bun de la Nivea.Insa este foarte bun si strugurelul pe care il gasesti la farmacie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Uscarea buzelor este semnul insuficientei hidratări a organismului. Consumă mai multe lichide.
Un balsam de buze pe bază de aloe vera.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bwa femeie scuza'mi adresarea dar se presupune ca ai 12 ani frustrated.
"De ce mi se usuca buzele chatterbox ", ghici ciuperca ce'i!
Pentru ca nu'shidratate, greu frate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balsamul de buze este bun

| Cealina a răspuns:

Ciao! Îți recomand un balsam de buze 100% natural care hidratează profund, poți face comandă de unul aici https://produsenaturalehomemade.wordpress.com/......e-natural/

| Cealina a răspuns:

Ciao! Ai nevoie de un balsam de buze puternic hidratant îți recomand unul 100% natural poți comanda de aici https://produsenaturalehomemade.wordpress.com/......e-natural/