| androni a întrebat:

De ce moldovenii nu-s romani?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca sunt moldoveni de aia

| dream36 a răspuns:

Moldovenii sunt romani! Nu stiu cine ti-a spus, dar te-a informat gresit! Moldovenii au fost separati de romani, de rusi! Moldovenii sunt romani rusificati! (Un fel de corcituri)! Fara suparare! Eu chiar am prieteni din R.Moldova! De aia nu sunt moldovenii LANGA romani, ei tot sunt romani!

| suntserios a răspuns (pentru dream36):

De fapt ei sunt rusi, romani sunt doar din punct de vedere istoric. In prezent singura treaba care ii atrage la Romania sunt beneficiile UE si atat

| Gabby2066 a răspuns:

Ei SUNT români dar nu DORESC să perceapă asta