| Uofficial a întrebat:

De ce multa lume asculta manele si nu recunosc? straight face nu inteleg asta Zic ca ei nu asculta manelele, da acasa le rup laughing oh go on

3 răspunsuri:
| GoBackInFuture a răspuns:

Le este rusine, deoarece maneaua este o muzica inculta, a tiganilor. Exista persoane care chiar nu asculta manele si altele care le rup incontinuu acasa cum spui si tu. Dar sa fim seriosi, nu cred ca exista vreun roman care sa nu fi ascultat sau macar sa fi auzit o manea in viata lui. Principalul motiv este ca le e rusine sa recunoasca.

| Uofficial explică (pentru GoBackInFuture):

Nu e neaparat o muzica inculta, ca daca era inculta numai se asculta la nunti, botezuri, etc...winking

| millyca a răspuns:

Imi place intrebarea asta. De cate ori o aud, de atatea ori imi place. Cum dracu? Eu de cate ori am incercat sa conving pe cineva ca imi plac manelele si ca ascult manele nu a vrut sa ma creada respectiva persoana.