| BiancaAndreea26 a întrebat:

De ce multi cred ca rockerii sunt satanisti, agresivi? >.

14 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde de la persoană la persoană. Şi Rock-ul se împarte în diverse categorii. Probabil unii consideră că toţi rockerii sunt satanişti şi agresivi deoarece au văzut comportamentul unei singure persoane iar acum generalizează. Eu cred că gusturile nu se discută! Nu sunt o fană înrăită a acestui gen muzical, însă îmi place să ascult câteva melodii din când în când.

Pa-pa.

| KristalPop a răspuns:

Cred asta din cauza preconcepţilor. Nu înţeleg muzica, li se pare că muzica e prea rapidă, brutală etc. şi cred că toţi cei care o ascultă sunt la rândul lor agresivi. Iar faza cu satanismul e de la creştinii care vor să se creadă superiori faţă de cineva. Îţi pun eticheta de 'satanist' şi deja gata, fac voinţa Domnului, musai să fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prosti ce sunt, in lume se mananca mult ****.

Răspuns utilizator avertizat
| AOLEVRIC a răspuns:

Nici eu nu stiu. Si eu sunt rock-er si chiar nu e adevarat, comunitatea asta e dispretuitoare. straight face

| TizZu15 a răspuns:

Nu stiu ce inseamna rocker...

| Lina1993 a răspuns:

Poate te lamureste videoclipul asta
https://www.youtube.com/watch?v=btPkbImCWuM

| Ajutatorool a răspuns:

Pentru ca sunt satanisti si agresivi.

| sparky34 a răspuns:

Pentru ca asta transmit prin muzica lor.

| CreaţaWsz a răspuns:

Cred ca din cauza muzicii pe care o asculta, din cauza look-ului.

| DunkelheitBu a răspuns:

Ca-s prosti :| si eu ascult rock si 99% din rokerii pe care ii cunosc nu-s satanisti si nici agresivi.http://www.youtube.com/watch?v=btPkbImCWuM

| CSIISC a răspuns:

Pai cei care zic asta au vazut numai exemple negative

| punktum a răspuns:

Nu mai stiu exact care din ei, dar a fost papa din vatican... unul din ei...el a inceput cu prostia asta! Poate de aia il cred oamenii, fiindca noi-sau cel putin eu nu fac ce face multimea.Mereu fac opusul, adica ma imbrac in haine mai inchise la culoare, nu ascult muzica lor, dar sunt sociabila, prietenoase ( cu cei care merita). Iintrebarea, cred eu, nu are raspuns. Si daca are e relativ big grin

| 7Omar7 a răspuns:

Depinde de ce fel de rock asculta ala metalic sau hard rock ...si in mare parte multi sunt iluminati de aia