| ViseSfaramateIn3000 a întrebat:

De ce n-am pic de noroc la capitolul fete (asa simt eu si asa lasa de inteles si ele)?
-sociabil pot fi, daca gasesc pe cineva cu care sa stau
-de facut glume bune si nostime pot sa fac, si pot sa sa savurez si ceea ce fac ceilalti din jurul meu, atata timp cat nu depasesc limita bunului simt
-modest nu stiu daca sunt, dar incerc sa las de la mine cam unde se poate
-laudaros in niciun caz nu sunt
-sunt eu insumi, lucru foarte important (insa poate exista ceva de schimbat)
-cu bunul simt cred ca sunt, fiindca nu am chef sa fac pe cineva sa se simta incomfortabil si in cazul in care gresesc imi cer scuze imediat pentru ce am facut si nici de injurat nu prea injur
-hotarat sunt, dar tin cont si de parerile celorlalti, de exemplu "ma gandeam sa iesim prin parc, e placut, si natura ne-ar prinde chiar bine, insa daca ar fi ceva ce ai vrea sa faci, am putea dezbate sa vedem ce ar fi mai frumos, iar in cazul in care nu ne putem decide, sa facem cu randul (nu atat de formal, desigur...)"
-uneori sunt destul de distras, dar cand e de important, ma concentrez
-pun suflet cam in tot ceea ce fac, insa daca vad pe cineva ca isi bate joc, ignor sau ii spun direct ce ma deranjeaza, chiar daca ma deranjeaza complet
-sunt foarte rece in exterior, insa imi pasa de ceea ce se intampla din jurul meu si ma pot concentra chiar si la doua dialoguri deodata si sa le inteleg daca ma concentrez putin
-independent, iar, ma pot descurca singur si pe picioarele mele si prefer sa fiu lasat sa gresesc ca sa ma ridic singur
-e super oribil ca ma emotionez cand vorbesc cu ele (mi se subtiaza vocea - super nasol)
-sunt romantic si imi place sa fiu aproape de ele, am studiat destul semnele ascunse dar degeaba, nu imi dau niciuna vreo sansa sad
-sunt ok ca si silueta si inaltime, cred, 1, 75m si 60 kile la 17
-presupun ca nici de acnee nu sufar
-de blamat nu o fac si nici de pus oamenii la zid, ba chiar sustin aproape pe toti (insa imi dau impresia ca ar crede ca imi bat joc de fapt de ei, chiar daca eu sunt foarte serios cand le spun "poti, ai incredere" wtf)
-de invatat imi place sa invat fiindca ne tot imbunatatim ca oameni
-sunt destul de timid, ce e drept, dar totusi incerc si dau tot ceea ce pot cand vine vorba de momente de genul!
-de imbracat ma imbrac ok, am o vestimentatie mixta si imi place sa imbin stilurile si sa obtin si ceva propriu, nu ma imbrac dupa cum fac altii
Imi par sperioase. De ce se indeparteaza de mine? De ce cand le intrebi "cine sunt" daca te adauga random, se oftica? De ce cand le adaugi tu si le spui ce intentionezi, reactioneaza atat de impulsiv, mai sa sara la bataie? La cum se comporta, imi lasa si impresia ca nu ma plac si ca nu vor sa fie cu mine, altele efectiv ma ignora total si nu mai imi vorbesc si apoi tot ele ma blameaza (fir-ar ele sa fie). Sa n-aud ceva de genul cum ca "am cunoscut doar o fata" fiindca nu e asa, TOATE cele pe care le-am cunoscut mi-au facut figuri maxime, insa fix de aceea nici n-am apucat sa le cunosc prea bine. Chiar nu mai am chef sa socializez si sa consum atata energie si sa las de la mine, m-am suparat de tot. E in zadar, nimeni nu va fi pentru mine si gata... Rabdare, rabdare, dar cata sa mai am? Daca pana acum nu s-a intamplat nimic, de ce s-ar intampla acum? Unde sa incerc daca nu in locurile care imi plac mie, respectiv biblioteci, parcuri si pe internet?
Chiar nu stiu ce sa mai fac, efectiv simt ca imi apare depresie din cauza problemei asteia si nu stiu ce sa fac. Cred ca deja disper. Nu stiu de ce n-am bafta in asa ceva si de ce sunt reci fetele numai cu mine. Nu stiu nici unde gresesc si poate suneti voi sa imi spuneti unde gresesc (si nu, nu incerc prea tare, fiindca las pauze sa mai apara, dar nu le las cu seen ca un porc).
Va rog, ajutor, nu stiu unde sa gasesc iubirea. E super complicat la mine si n-am bafta de loc in asa ceva! Acum orice raspuns conteaza pentru mine...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Norocul ti-l faci singur, nu-ti pica din cer!
Inveti si iti ajustezi comportamentul, pentru ca ceva din atitudinea ta supara fetele.
In plus, sansele tale sunt diminuate considerabil, fiind un baiat micut de statura, cu sanse injumatatite sa-si gaseasca o partnera mai mica de statura ca tine.

Cat despre iubire, o sa vina, oricum esti abia la inceput de viata, fiind in plina dezvoltare fizica si psihica, deci adolescent pana la 20 de ani!
Focus pe carte si pe educatie si in cativa ani vei avea si prietena si usor-usor, iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca tu vezi lucrurile pe care le-ai enumerat ca fiind niste calitati.Mie imi par majoritatea defectelaughingDeci nu, nu e de mirare de ce nu ai noroc la capitolul asta.
N-o sa comentez despre fiecare in parte, dar aia cu "fii tu insuti"e aiurea.Da, fii tu insuti daca ai un caracter puternic si iesi in evidenta prin ceva.Dar nu fii tu insuti daca asta inseamna sa fii timid si sensibil.

| SimonaBubu a răspuns:

Ești prea cuminte și în ziua de azi nu se mai apreciază așa ceva.Fii figurant și caută fete mai mari nu de vârsta ta ca sunt mult mai frumoase și smechere in adevăratul sens al cuvântului.Lasale pe alea că se cred niste prințese și tu fii mai diplomat și mandru de tine.

| Badpornyy a răspuns (pentru SimonaBubu):

Fete mai mari? E un sfat bun, dar fetele cauta bărbați mai maturi,, cum sa găsească o fată mai mare dacă toate se zbat să găsească experiența într-un bărbat mai matur?