| frateleian a întrebat:

De ce nu am prieteni? Stiu ca nu o sa-mi apara imediat prieteni daca postez pe TPU doar ca de cand am inceput clasa a 10 a ma simt foarte singur si singura data cand ies afara e cu taicamiu. Pur si simplu am 2k flw pe insta dar nici un prieten cu care sa ies pe afara si inainte ieseam foarte mult doar ca nu am mai vorbit cu ei si cand ma uit la instastory uri cu ei la partyuri am anxietate si o tentativa de plans ca eu stau in casa trist. Eu am vointa sa ies afara dar nu am cu cine, nu am pe cine sa intreb probabil raspunsurile voastre nu o sa ma ajute dar eu sunt fericit ca m-am eliberat si am scris undeva pe un site mort de 4 ani. Dau Funda! Ca in 2012

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oamenii destepti nu au prieteni. Tesla, einstein, eminescu si tepes nu aveau prieteni

| Lioana a răspuns:

Daca tot esti activ pe Instagram fa o postare in care intrebi cine vine la o ieșire in natură, sau oriunde vrei tu. Vino tu cu propuneri daca nu vine nimeni cu propuneri la tine!

| SupMates a răspuns:

Pur si simplu poti intreba un coleg sau pe uni din vechi tai prieteni daca vrea sa iesiti la o plimbare.
Daca are treaba cheama altul tongue
Si tot asa.

| Gabriel2424 a răspuns:

Dar ce conteaza cati flw ai pe Instagram, prietenii nu stau pe Instagram, daca ei nu te baga in seama, tu ce treaba sa ai cu ei, apuca-te si tu de un sport, voluntariat, cunoaste oameni noi, tu suferi degeaba, daca chiar vrei sa iesi undeva iesi si singur, viata ta nu consta in Instagram.