| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mă abordează niciun băiat? Am 18 ani şi n-am avut niciun iubit până acum. Cum să fiu atrăgătoare?

Răspuns Apreciat de Editori
| IsabelaIssa a răspuns:

Buna! Dacă am fi văzut o poză cu tine poate era mai ușor. Încearcă să fii tot timpul aranjată și curată. Aranjarea părului te poate scoate din anonimat. Dacă te machiezi, nu exagera cu nimic, încearcă să ai totul elegant și cu bun gust. Ținuta cât și atitudinea trebuie să fie elegante, să te comporți ca o lady, fără înjurături și comportament grosolan de baietoi cum sunt multe "domnișoare". Nu poți arăta ca o papusica, iar când deschizi gura să fugă lumea. Fii deschisă, sociabilă, nu încerca să pari ce nu ești doar pentru a atrage atenția.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da tu de ce nu îi abordezi pe ei? De la babord și de la tribord.

| Andreeush a răspuns:

Bagă-te și tu în seamă.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să fi mai sociabilă, mai prietenoasă cu ei. Multi pot fi timizi iar tu ii poti intimida mai tare daca esti ignoranta sau respingătoare. Alții pot deveni dezinteresați imediat daca vad ca esti inabordabila. Stai printre fete si observa cum sunt ele văzute de băieți și cum le raspund. Vei invata si tu! Oricum, nu trebuie să fi cu orice băiat, pari disperată, e important sa fi cu cel potrivit. Bineinteles ca nu va fi băiatul perfect si nu trebuie să i iei pe toti la rând pentru a l gasi pe cel potrivit.