| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu ma baga nici o fata in seama? Numa daca ma bag eu cu unele imi raspund (nu prea cunosc fete in realitate), nu am multi prieteni..cam 2-3 si ei la randu lor nu prea ies cu fete. Vreau sa cunosc si eu fete sa am cu cine iesi prin oras, sa schimb o vorba, pe facebook daca trimit cereri de prietenie la fete din 100 imi dau accept poate 1-2 si nu raspund daca le scriu.Inainte cunosteam fete pe mirc prin 2006 si imi scriau ele pe chat, inainte fetele mai stiau sa se bage si ele in seama chiar si pe strada acum nici nu se uita la tine daca nu te cunosc.Nu inteleg ce se intampla?!

14 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cred ca nu te invarti tu in cercurile in care trebuie, si nu cauti unde trebuie. De fapt atunci cand cauti nu gasesti. Lucrurile se intampla atunci cand nu te astepti. Hai sa iti spun din punctul meu de vedere de ce nu sar fetele asa sa vorbeasca pe net sau in realitate cu persoane necunoscute. In afara de faptul ca nu stii niciodata cu ce psihopati poti sa vorbesti pe net sau pe strada, majoritatea vor sa agate pentru sex, nu sa lege prietenii. Nu prea exista prietenie intre un baiat si o fata, doi necunoscuti. Tu bagi toata lumea in aceeasi oala, asa imi arata ca odata ce nu faci o diferenta intre oameni nici nu o sa gasesti vreodata ceva pe gustul tau, pentru ca tu ai o parere generala despre toti. Pe mine personal ma deranjeaza cand cineva incearca sa ma agate mai ales cand spun clar ca nu sunt interesata. Nu imi plac complimentele ieftine si care nu isi au locul in anumite situatii. Nu spun ca toate ar gandi ca mine dar trebuie sa ai grija ce si cum vorbesti cu o fata ca sa nu iti intoarca spatele dupa doua vorbe. In concluzie, poate nu fetele sunt de vina, ci felul in care sunt abordate.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu esti tu destul de sigur pe tine atata tot

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu sunt sigur pe mine deloc laughing

| Park1Suin a răspuns:

Fii mai sigur pe tine si incearca sa comunici.Vechea eticheta ar cere ca baietii sa intre in discutie primii.laughing

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Park1Suin):

Toate fetele vor ceva de la un baiat (sa fie..sa fie) dar ele nu ofera nimic in schimb decat nepasare si indiferenta.

| Park1Suin a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Fara suparare, dar nu toate sunt asa.happyEu fiz asta credeam despre baieti, si-mi ziceam ca nu ma baga nimeni in seama, dar mi-am dat seama ca oamenii sunt diferiti, cu caractere si masti diferite.winking

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Nu sunt toate asatongue...eu zic sa nu te mai preocupe atat, cu siguranta femeia ta e undeva pierduta printre indiferente si te asteaptasmug

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Park1Suin):

Hmm nu toate fetele sunt la fel dar hai sa privim adevarul relativ ...toate se imbraca la fel, toate se comporta la fel, toate au aceeasi indiferenta, toate au acelasi gen de poze, toate vor baiatul ala cuminte si cand dau de el se combina cu un tigan sau ceva de genu..hmm..da ai dreptate nu sunt toate la fel

| Park1Suin a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

In privinta fetelor de a fi ai si tu dreptate,pentru ca tot mai des vad aceleasi pitipoance care umbla dupa baieti misto, dar asta e valabil si in cazul baietilor!tongue
Las ca stiu eu, de exemplu baietii din scoala mea umbla doar dupa populare urate, genu de fete de bani gata.tongue
Pana la urma am ajuns la o concluzie, ca vremurile s-au schimbat iar fetele si baietii de acum nu mai sunt ca cei de atunci.winking

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Ai vazut tu doar ce-a fost negativ...de ce sa respecti tu rutina? Va veni un timp cand te vei plictisi de "fomei" din astea care se imbraca la fel, care au acelasi gen de poze, iar ele se vor intreba "de ce nu se uita asta la noi?!"roata se intoarce, mai ales in chestia asta

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Park1Suin):

Toate rad intr-una cand vrei sa vorbesti ceva cu ele sau is tot o gluma

| Park1Suin a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Si asta e adevarat.tongue

| ArthosClaudiu a răspuns:

Si da, si baietii nu sunt la fel dar toti au aceeasi freza (scurt pe margini si dat pe spate sau intr-o parte), toti se cred gentlemani de la o perioada, toti isi pun poze cu abdomenul pe fb si ei au 40-50 de kg, toti poarta camasi, toti dintr-o data nu sunt la fel.E doar o metoda de a spune ca de fapt toti sunt. Daca ai gel in par esti cocalar, inainte erai cool, daca nu ai facebook nu existi, totul e pe dos.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

De ce sa existi intr-o lume unde totul e pe doswinking? mai bine iti creezi o lume a ta, cu putini oameni care au mentalitatea ta