| anonim_4396 a întrebat:

De ce o fata penticostala nu poate avea o relatie cu un baiat ortodocs?

Răspuns Câştigător
| AdrianL a răspuns:

Pt ca sunt caposi si prea plini de ei si tot zic ca, credinta lor este ce-a dreapta si nu a noastra.Desi ei pot avea o relatie de Exemplu:fata e penticostala si baiatul ortodox cum ai zis tu daca va iubitii cu adevarat si vreti sa fiti impreuna atunci unul se va converti baiatul sau fata de recomandat cel/cea care este penticostal.

| ninnaa a răspuns (pentru AdrianL):

Pentru ca ei sunt destuli de tampiti dor ca ei au alta credinta nu inseamna ca e mai sus decat a noastra

2 răspunsuri:
| Christina a răspuns:

Poate sa aiba o relatie cu un baiat ortodox, dar in cazul in care vine vorba de casatorie trebuie sa fiti de aceiasi religie. Si de obicei fetele penticostale nu prea trec la religia ortodoxa pentru ca in cele mai multe cazuri familia este penticostala si ea/el sunt obisnuiti cu stilul de viata penticostal.