| StaRmAgiC a întrebat:

De ce parintii sunt asa nedrepti?
Am 19 ani iar parintii nu ma lasa in club, nu ma lasa sa-mi fac prietenii, prieten.
Spune ca numai panaramele se duc in club. Ea pe timpuri la varsta mea o avea pe sora mea in burta.
sora mea din cauza lor s-a inchis in ea, sta numai cu biblia in mana, n-are prietenii si stie decat sa munceasca iar parintii sa o toace de banii ca sa se intretina fiindca tata nu lucreaza. Iar de mine ce sa mai zic ca nu se ocupa de mine si nici banii nu-mi da macar sa-mi iau de mancare.
Am banii pe ce lucrez si daca am pe unde sa lucrez.Ca acum sunt si cu scoala si e c-am greu sa mai gasesc si part-time noroc cu banii pe care ii am pusii deoparte(mai mii s-au furat si bani din casa si nu a recunoscut nimeni).
Eu nu stiu sa ma distrez, sa am prietenii.Eu nu sunt genul lui sora mea, nu vreau sa treaca asa viata peste mine.
Acum cateva zile am aflat ca fosta colega din generala a fugit de acasa cu unul fiindca o tineau la fel din scurt, dar macar ei ii faceau toate poftele.
Ma gandeam sa fug de acasa sau ori ma omor.Ca imi urasc viata cel mai mult.Sunt un asa nimeni in viata.crying

Răspuns Câştigător
| Andutsaa a răspuns:

De ce sa faci asa ceva?sad...nu mai gandii asa, toate la timpu' lor, totusi esti majora nu inteleg, nu vreau sa zic ceva gresit dar ai si tu drepturistraight face...tot cam asa sunt si parintii meisad, imi pare rau pentru tinesad, nu face prostia asta, gandeste-te ca ai o viata inainte, nu are rost sa faci o prostie pentru ei, tu trebuie sa fi constienta, gandeste-te ca poti patii ceva mai rausad. Dumnezeu ti-a dat viata sa o traiesti, incearca sa profiti tu de viata, nu viata de tine!

Te-am :* si ai grije de tine! :*:*>big grin

6 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Trist

| Maia a răspuns:

Cam grea situatia ta! Sfatul meu este sa fii optimista si sa gandesti pozitiv, sa uiti de gandurile rele"sa fug de acasa sau sa ma omor" nu e bine daca incepi sa te demoralizezi singura, nu ajungi nicaieri daca fugi de acasa, unde te duci? iar daca te omori, la sora ta nu te gandesti? NU te mai gandi la lucrurile rele! Incearca sa-ti petreci mai mult timp pe la biblioteca, invatand, in parc, sa te duci la teatru, la film sau sa stai mai mult pe la servici pentru ca asa ai putea sa-ti faci prieteni si uiti de necazurile pe care le ai acasa! Vorbeste cu sora ta si fiti prietene bune, ajutati-va una pe alta asa poate o sa va fie mai usor, atat tie cat si ei!

Ai grija de tine :*!

| larrii a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ei ...sau sa vorbesti cu o ruda mai apropiata despre asta, poate te intelege si vorbeste cu parintii tai. imi pare rau pentru tine, sa stii ca si mie imi trece prin cap sa ma omor uneori tot din cauza parintilor sau a "prietenilor", dar ma gandesc apoi ca atunci cand o sa fiu pe moarte o sa vreau sa mai "gust" macar 10 minute din viata... Incearca si gaseste o fata, care te intelege, poate chiar una care a trecut prin ce treci si tu si sa-ti dea cateva sfaturi, macar sa ai cui sa te descarci. sad
ai grija de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o varsta la care trebuie sa fii puternic.Adica,vreau sa spun sa mai discuti cu ai tai despre problemele astea.Cred ca esti tipul de persoana care tace si inghite.Nu e mereu bine.Apropo,ce ti-ar place sa faci ca sa te intretii incetul cu incetul singurel.La 19 ani poti sa te gandesti deja la un viitor,la o meserie,la o prietena iar mai tarziu la o familie.Oricum,cred ca esti destul de puterinic ca orice barbat si poti infrunta toate astea.Sa nu te mai gandesti sa fugi de acasa iar de restul cuvintelor.Nici sa nu-ti mai treaca prin cap!Viata e atat de frumoasa.Ai curajul si priveste in jur cu ochi mult mai increzatori.Totul depinde de modul optimist in care vedem viata.Adica totul depinde de tine.Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o varsta la care trebuie sa fii puternic.Adica,vreau sa spun sa mai discuti cu ai tai despre problemele astea.Cred ca esti tipul de persoana care tace si inghite.Nu e mereu bine. Apropo, ce ti-ar place sa faci ca sa te intretii incetul cu incetul singurel.La 19 ani poti sa te gandesti deja la un viitor, la o meserie, la o prietena iar mai tarziu la o familie. Oricum, cred ca esti destul de puterinic ca orice barbat si poti infrunta toate astea.Sa nu te mai gandesti sa fugi de acasa iar de restul cuvintelor.Nici sa nu-ti mai treaca prin cap! Viata e atat de frumoasa.Ai curajul si priveste in jur cu ochi mult mai increzatori.Totul depinde de modul optimist in care vedem viata.Adica totul depinde de tine.Noroc!

| benteavlad a răspuns:

Asa is si eu dar fac ce simt nu fac numai ce zic ei eu is certat cu ei dar o sa realizeze ei in timp ce au pierdut din cauza lor nu pot sa am nici eu prieteni dar eu de al dracu imi fac o gramada, daca ei cred ca e bine sa fiu izolat se inseala ce sa le facem daca is comunisti nici ei poate nu ar vrea dar comortamentul parintilor lor i-a influentat si e ei