| SUpremeboy a întrebat:

De ce rad toți de mine? Adica nu vorbesc cu nimeni, nu bag in seama pe nimeni, imi vad de treaba si pur si simplu ajung batjocorit fara ABSOLUT NICIUN MOTIV. Whyyyyyyyyy?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca esti o fire foarte slaba, tinta de batjocorit, usor pamapalau si fraierel probabil si atunci lumea profita de asta si ataca, unii oameni au instinctul de a-i ataca pe cei mai slabi decat ei, adica oameni ca tine, si o fac ca sa se simta puternici

| sierra1 a răspuns:

Intrebarea conține răspunsul: "nu vorbesc cu nimeni, nu bag in seama pe nimeni"

| SUpremeboy explică (pentru sierra1):

Si ce treaba ar avea cu mine?

| sierra1 a răspuns (pentru SUpremeboy):

Cine/ce?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil esti la o varsta naspa, la care multi fac glume tampite.
Nu ai ce face, decat sa inveti sa nu te superi.

| Donsavas a răspuns:

Invata arta indiferenței. Nu e ușor să fi indiferent.

| FaraNumePls a răspuns:

O mica paranteza: Nu stiu de ce nu mi ai raspuns la mesaj, pana la urma tu mi ai spus sa ti dau mesaj rolling on the floor

Daca nu vorbesti cu nimeni, nu bagi pe nimeni in seama o sa fi luat drept o persoana slaba. Unora le place sa faca rau, sunt ca niste rechini. Te vad acolo ca nu scoti niciun sunet si se gandesc ce sa mai scoată pe gura ca sa te scoata din "bucla".
Sfat: razi la glumele lor, chiar daca sunt proaste, eu eram supărăcios si lor le placea asta. Daca am inceput sa rad si s-o fac pe prostul 6 ore pe zi (durata programului scolar) n au mai zis nimic.

| SUpremeboy explică (pentru FaraNumePls):

Mersi de sfat.mesaj pe insta?

| UnOhm a răspuns:

Incearca sa iti gasesti niste pasiuni care sa te preocupe. Cu timpul vei intra in grupuri cu puncte comune de interes si problema se va remedia. Raspunsul la intrebarea pe care ai adresat-o este ca ar putea rade din cauza diferentelor de interese. Psihicul uman in necunostinta de cauza are cele mai ciudate moduri de a reactiona si, iata, in acest caz s-a manifestat prin ras. Tu nu trebuie sa te intristezi din aceasta cauza, ci doar sa cauti grupurile potrivite.

| SUpremeboy explică (pentru UnOhm):

Faza este ca nu vreau niciun grup
vreau sa fiu singur si oricum nu ma mai deranjeaza prostii