| lorra92 a întrebat:

De ce se intampla sa iubim o persoana si acelei persoane sa nu`i pese de noi? sad

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Pentru ca acea persoana, ori este indragostita de altcineva, ori profita de sentimentele pe care i le porti si automat se simte superior, imbratisand un comportament apatic in ceea ce te priveste. In constiinta sa, simte ca te-a cucerit, iar asta ii da valoare si putere sa te subaprecieze.
Un sfat: "iubeste pe cine te iubeste, nu iubii pe cine iubeste!"

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca desi anticipam finalul, riscam. O iubire neimpartasita inseamna mari batai de cap.Suna egosit si meschin dar e mult mai bine sa fi iubit decat sa iubesti.Nu ma feresc sa recunosc ca intotdeauna am cautat siguranta.Am preferat un baiat care sa ma iubeasca in detrimentul unuia pe care il iubeam.De ce sa lupt cand pot sa ma bucur de poate si mai multa iubire decat mi-ar fi oferit-o el? Da, e lasitate. Dar e cea mai buna solutie pentru a nu te alege cu ditamai broken` heart

| Libelle a răspuns:

Pai sunt mai multe categorii aici:
1)stie ca il iubesti dar nu ii pasa.nu are sentimente, te uraste sau ceva de genul, cu toate cuvintele, e un bad boy...
2)stie ca il iubesti dar incearca sa iti arate ca nu ii pasa ca sa nu te faca sa suferi...defapt sa iti dea spernatesad
3)nu stie ca il iubesti.si nu prea are cum sa ii pese de tinestraight face
in care esti?
daca esti ferm convinsa ca nu ii pasa de tine-uita-l, altfel tu iti faci rau, si nu se merita.
dar deseori ne inselam, si lucrurile nu stau chiar asa.

| ionica56 a răspuns:

Multi sunt smecheri, putini sunt seriosi, dar nimeninu face diferenta intre multe chestii.

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca. tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie. altora s`ar putea sa nu le pese.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierziAm invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca. ci cu ceea ce poti sa faci tu Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor. ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva Am invatat ca oricum ai taia. orice lucru are 2 fete Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde. s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi. Am invatat ca poti continua inca mult timp. dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie, indiferent de consecintze Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta. iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletulAm invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten. oricum te va rani din cand in cand. iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altii. cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi. Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luatzi prea repede Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit Am invatat cca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul, NU este o persoana draguta(foarte important. fi foarte atent la asta... nu exista exceptzii)Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altulAm invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uiti, sa ceri aprobarea celor din jurAm invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultimaAm invatat ca increderea se castigaAm invatat sa accept Am invatat sa traiescAm invatat ca daca`i ajutzi pe altii din tot sufletul, primesti inzecit

poate nu e chiar ce cautai! dar am icercat:*

Poate ca acelui baiat i se da premiul de cel mai mare dobitoc! sau nu! incearca sa-l cunosti:*

| alone a răspuns:

Pentru ca viata nu e perfecta si pentru ca nu poti avea intideauna c iti doresti...

| Crisstina a răspuns:

In asta consta viata. Daca totul ar fi roz si frumos, ar fi plictisitoare. Dar stai linistita, la urma urmei tot se intoarce roata @

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate noi ne idragostim fara sa cunoastem persoana...