| litere123 a întrebat:

De ce se spune că "omul tău e pus deoparte"?
Credeți că citatul este adevărat?

Răspuns Câştigător
| Rd79 a răspuns:

Cred ca e adevarat in masura in care acea persoana exista. Unii oameni nu-si gasesc niciodata sufletul pereche.

| Plato a răspuns (pentru Rd79):

Daca nu-l gasesti nu inseamna ca nu exista. Daca imi pierd 50 de bani, acestia nu au disparut, doar ca nu sunt la mine.

| Rd79 a răspuns (pentru Plato):

Daca pierzi 50 bani care sunt ai tai, ei normal ca mai exista, dar isi pierd calitatea de a fi ai tai.

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

100% si fara niciun dubiu ca e adevarat!
Cineva ti-e predestinat.winking

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu cred ca ideea e sa nu il cauti tu, ci intamplarea va face sa va intalniti.Dar nu cred ca e strict valabil pentru toata lumea.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu este adevărat...