| Diana7383 a întrebat:

De ce sport asi putea sa ma apuc? sau orice ca m-am plictisit acasa.
ma gandeam la volei sau sa incep sa ma duc la dansuri. m-am interesat si pentru inot dar parca vreau mai mult la handball nu stiu ce sa aleg straight face
alte variante?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am facut in adolescenta judo! Parintii m-au incurajat mai mult pentru autoaparare, cu toate ca la vremea mea nu prea faceau judo fetele.Eram doar doua fete in lot. Volei poti face daca esti inaltuta si ai aptitudini. La dansuri este distractiv. Eu am facut dansuri moderne simultan cu judo.Este adevarat ca atunci cand veneam de la antrenamente direct la dansuri, eram un piiic mai dura.Profesoara imi zicea:mai gratios, mai gratios..., ca nu esti pe salteaua de judo.Amandoua sporturile mi-au ajutat in viata.Am putut sa ma apar si am avut incredere in mine, si am putut sa ma distrez la petreceri, stiind sa dansez orice si cu oricare partener, fara sa ma fac de ras!

| HBK a răspuns:

Alergare, inot, mersul pe bicicleta, patinaj, chiar si judo sau karate. Cei mai „talentati" pot deprinde cateva elemente din sporturile de echipa: fotbal, baschet, handbal, volei etc. Dupa ceva timp, foarte multi dintre copii vor fi atrasi in mod natural catre un sport sau altul. Iti recomand ca, inainte de a lua orice decizie, sa te sfatuiesti cu unul sau mai multi antrenori, pentru a culege cat mai multe informatii legate de acea sau acele discipline sportive.

| yanny`s a răspuns:

laughing du-te la inot, ca este un sport complex, iti antreneaza toti muschiidevil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo zic sa mergi la dansuri si daca alegi un alt sport ai grija ce iti rupiwinking.

| madytzza a răspuns:

Karatesmug :X