| NYØ2002 a întrebat:

De ce sunt multi care urasc muzica trap?
Multi zic ca trebuie sa intelegi ceva din versuri ***.
De exemplu Ian si Azteca mi se par foarte jmecheri

10 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

E o mizerie. Da, trebuie sa transmita ceva, nu doar sa insire cuvinte fara sens.

| NYØ2002 explică (pentru Plato):

Pai eu vreau vibe

| Plato a răspuns (pentru NYØ2002):

Foarte bine, prietene, cine te opreste sa asculti? Doar ca tot mizerie ramane dpdv calitativ.

"Nu te ascunde daca-ti place, nu-ti fie teama" - Nosfe happy

| nustiucenumesapun1233 a răspuns (pentru Plato):

Esti atat de ipocrit si redus incat spui ca trapul este o mizerie si dupa dai un citat de la Nosfe care e intr-o trupa de trap numita SATRA BENZ cam atat de jos e nivelul tau de gandire...

| NYØ2002 explică (pentru nustiucenumesapun1233):

Eu ascult Ian si Azteca nu satra benz

| leopessi a răspuns (pentru NYØ2002):

0,8 neindoita

| AC4S4 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care uram manelele. Sunt genuri de muzica ascultate de cei cu putina cultura.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Pentru că trap-ul nu este un gen de muzică destinat publicului larg, foarte multe persoane sub 14 ani ascultă trap, ceea ce nu-i neapărat un lucru rău însă mulţi uită de muzica adevărată, muzică cu mesaj, nu doar versuri aruncate aiurea, autotune la greu şi bass la maxim cum se face în majoritatea melodiilor trap. Iar ca să-ţi dau exemplu de la noi: 5GANG. Membrii aşa-zisei formaţii consideră că ceea ce fac ei nu este " muzică " şi este " caterincă ". Da mă nu? "Caterincă" se face pe scenă, cu bilete şi nebunii, se face dar înţelegi ceea ce vreau să spun. "Muzică" pe care o fac ei, o poate face oricine, scrii 2 versuri fără noimă, îţi bagi auto tune în voce la maxim şi BOOM iese piesa. Vezi tu, lumea se oftică foarte mult deoarece ăştia nu se chinuie foarte mult cu piesele lor, în timp ce alţii s storc creierii pe versuri, au flow, voce, puţin auto tune ( deloc auto tune ). Foarte mulţi le au dat diss, însă nu au dat reply, oare de ce?

| NYØ2002 explică (pentru TheBoyTheCool24):

De exemplu Ian si Azteca sunt trapperi mei preferati si nu ii asculta doar cei de sub 14 ani, Eu am 17 ani si ascult.Mie nu imi pasa daca folosesc autotune, ca daca suna bine.Eu nu sunt fan 5 gang apropo.

| coosti a răspuns:

Nane