| NascutSaFiuTrist a întrebat:

De ce toate fetele sunt doar pe interes? Azi am venit din Spania si i-am luat prietenei mele un inel din acela fosforescent am dat in jur de 10 lei pe el si unul de aur de 250 euro, prietenul care a venit cu mine i-a luat si el prietenei lui unul de aur ca al meu. Am vorbit ca azi sa ne vedem toti undeva sa sarbatorim venirea noastra. Dupa ce am luat noi cate un suc prietenul meu a scos inelul sa il dea prietenei lui si atunci l-am scos si eu pe al meu cel fosforescent pe care scria "i miss you" si i l-am dat. Prietena mea cand a vazut ca eu i-am dat unul de "cauciuc" si amicul meu a dat unu de aur s-a suparat si l-a aruncat. Eu l-am ridicat de jos si am plecat dupa ea sa o opresc si sa i-l dau pe cel de aur. Intr-un final s-a oprit si eu i-am dat inelul de aur si pe cel de "cauciuc". A fost foarte fericita cand a vazut inelul de aur, radea inima-n ea, am zambit dar in sufletul meu era o lupta (cum sa se supere ca nu i-am daruit unul de aur si ii daruisem unul de "cauciuc"? oare conta mai mult materialul decat intentia?). Apoi am intrebat-o ce scrie pe inel? Ea s-a uitat la cel de aur si a zis 18k! Eu i-am zis:Nu prostuto pe cel de cauciuc. Ea a zis: I miss you! Atunci a realizat ca pentru mine contase mai mult cel de cauciuc decat cel de aur si a inceput sa se scuze in fata mea ca a fost rea, am iertat-o dar i sufletul meu inca se dau lupte grele in legatura cu ce s-a intamplat si ma intreb: Oare pentru ea conteaza mai mult banii sau dragostea? Voi ce parere aveti? Mereu se supara cand nu ii cumpar ce vrea ea si nu mai vorbeste cu mine pana nu ii cumpar obiectul cerut.

Răspuns Câştigător
| Bianca1864 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun...totusi vreau sa te felicit pentru cadoul facut si mai ales pentru atitudinea pe care ai avut-o.din cate se pare chiar tii la ea, si cred ca ar trebui sa ai o discutie cu ea in care sa-i explici ce simti dupa intamplarea aceea.ai grija de tine si daca simti ca nu te iubeste, renunta.succes!

| NascutSaFiuTrist explică (pentru Bianca1864):

In primul rand vreau sa iti multumesc pentru aprecierile tale si sfaturile aduse.De vorbit nu prea am ce vorbi cu ea pentru ca oricum se pare ca nu prea mai avem nimic in comun si nu vreau sa o retin. Ei ii plac banii mie imi plac fetele care stiu sa aprecieze un cadou, fie el cat de mic dar care are o semnificatie anume.Vezi u, eu sunt mai timid de felul meu si imi este mai dificil sa imi exprim sentimentele prin cuvinte asa ca ma folosesc de anumite cadourii, atentii cu anumite mesaje gen: "Te iubesc", "Mi-e dor de tine" chestii din astea dragute, dar se pare ca ea ma intelege gresit si crede ca asa incerc sa o tin langa mine.Maine am sa vb cu ea si am sa-i explic ca am sa incetez cu cadourile si daca ma place pe mine si vrea sa fie cu mine sa renunte la gandul ca eu am sa arunc banii muncitii pe fereastra pe cadourii inutile, inteleg si eu, e ziua ta, e ziua noastra, e ziua indragostitilor, e ziua femei chiar si de Paste, Craciun, Mos Nicolae eu iti iau cadou dar u ce imi dai in schimb? Mahnire cand vezi un cadou marunt! Pe mine parintii mei m-au invatat ca nu cadoul conteaza ci intentia! Ms pentru sfaturi si sa fii iubita!

| Bianca1864 a răspuns (pentru NascutSaFiuTrist):

Ma bucur ca te-am putut ajuta, si chiar imi place ideea pe care o ai.asa sigur iti vei da seama care sunt intentiile ei. poate si ea regreta ce a facut dar oricum, gestul a fost...deplasat.imi place faza cu exprimatul sentimentelor prin mesaje, ar fi o idee buna si pentru alti timizilaughing. daca va fi sa renunti la relatia asta, sa nu regreti, pentru ca sigur vor fi fete care se vor bucura sa aiba pe cineva ca tine alaturi.

15 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Frate, fa ce oi face,prefate ca ai dat faliment,ca numai merge treaba, si vezi daca va mai sta cu tinewinking se vede ca esti un tip de aur, dar ea e cam femeie usoara, nu te supara, asta reiese din ce ai zis tu, amu tu o stii mai bine, stii ce ai la 'usa' happy ai grija.

| Larysa13 a răspuns:

Mda`!straight face
Si eu cred ca conteaza mai mult gestul. Si eu sunte de acord cu @beastboy84 big grin

| AdelinaC a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu beastboy84. Fata asta sta cu tine doar ca sa ii cumperi diverse chestii, nu pentru ca te iubeste. Daca te-ar fi iubit nu ar fi pus atata accent pe lucrurile materiale pe care i le daruiesti si s-ar fi bucurat ca te vede pe tine.

app nu toate fetele sunt la fel.

| Youcandoit a răspuns:

Eu cred ca se foloseste de tine, adica sa faca asa urat doar pentru ca tu nu i-ai luat un inel de aur sau findca nu ii iei lucrurile pe care le vrea ea...
Eu zic ca te ia de fraier.

| Corinnààà a răspuns:

Termin-o cât mai repede cu ea că nu ai nimic de câştigat, numai cicatrici. Cred că ţi-ai dat seama singur că este pe interes şi nu îi prea pasă de tine, ci de banii tăi. Las-o în lumea ei până nu te trage in ea.
O să întălneşti tu acea fată care e făcută pentru tine.

| Rumi a răspuns:

Isi bate joc de tine. Incearca sa discuti cu ea problema asta, sa ii spui ce simti, daca ea va intelege, isi va cere scuze si pe viitor va fi mai multumita cu lucrurile pe care i le daruiesti, atunci inseamna ca te iubeste cu adevarat si ca acele mofturi erau doar trecatoare. Dar daca nu va intelege, se va supara si alte lucruri de genul asta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat si e, cum ai zis si tu, doar pe interes. Daca se dovedeste asta desparte-te de ea oricat de greu iti va fi, pentru ca in curand te va baga la sapa de lemn! Mult noroc!

| DyNo a răspuns:

Pai sa o luam asa, poate prietena prietenului si-a batut joc de prietena ta spunand ca iubitul ei ( prietenul tau ) ii face cadouri mai scumpe decat iubitul ei ( decat tine ). Probabil, o tachineaza destul de des pe aceeasta tema si ea le pune la suflet. Cand a vazut ca inelul pe care i l-ai dat tu prima oara ( cel din ''cauciuc") era cu mai putin valoros decat cel primit de prietena ei (iubita prietenului tau), s-a ofticat si i-a venit in minte faptul ca va fi tachinata pe aceasta tema.
Apoi, cand a vazut ca si ea primeste un inel la fel de valoros, i-a mai venit inima la ''loc''.
Este doar o banuiala de care nu sunt 100% sigur din cauza acestei fraze, spuse de tine: ''Mereu se supara cand nu ii cumpar ce vrea ea si nu mai vorbeste cu mine pana nu ii cumpar obiectul cerut.''
Sper ca te-am ajutat!

| NascutSaFiuTrist explică (pentru DyNo):

Nu are de ce sa fie tachinata de Cristina pentru ca ea primeste mult mai mult, dar ma supara faptul ca ea nu se multumeste cu ce primeste si drept sa fiu nu sunt cine stie ce bancher, poate uneori ma las pe mine fara un lucru care il doresc numai sa primeasca ea ce vrea dar mereu vrea mai mult.Stiu ca ma iubeste dar totusi din salariul meu de 1800 E mai intretin si pe mama mea care este bolnava si are nevoie de multe chestii. Chiar daca ma doare, cred ca am sa ma despart de ea si are sa vada ce a pierdut.

| beastboy84 a răspuns:

Te tine de prost frate... Parerea mea

| AndraNicoleta a răspuns:

Stii...de regula femeile au mai putini bani decat barbatii, ca deh si salariile sunt mai mici, iar de aici se naste acel "interes".
Este oarecum normal ca prietena ta sa-si doreasca sa-i faci cadouri pe care ea si le doreste dar nu si le poate permite, iar daca tu ai banii necesari si o iubesti, i le poti face. DAR, de aici si pana la a se supara pentru ca nu a primit ceea ce si-a dorit e cale lunga. Este o forma de egoism si de materialism.
Nu pot contestat faptul ca prietena ta nu te iubeste (in felul sau), insa daca nu esti vreun bancher care se sterge cu euroii la fund, ar trebui sa inteleaga situatia. Pana la urma un cadou trebuie sa aiba o seminificatie. Inelul de cauciuc avea un mesaj, inelul de aur nu reprezenta nimic...ar fi trebuit sa inteleaga chestia asta!

| deeaiuta99 a răspuns:

Despartete de ea cat mai repede ca ramai falit happy
nu-ti fa griji ca gasesti tu alta iti urez sa ai mai mult noroc in viitor

| Adicussa a răspuns:

Cred ca ai facut ceva romantic si ca ai pus-o la incercare in cel mai sigur mod posibil...dar te sfatuiesc sa cauti pe altcineva pentru ca respectiva nu te merita si cu siguranta o sa gasesti pe cineva care sa-ti sara in brate atunci cand ii daruiesti acel inel fosforescent.

| NascutSaFiuTrist explică (pentru Adicussa):

Mereu am inundat-o cu dragoste in timp ce ea nu mi-a aratat un strop de iubire, pentru mine o vorba frumoasa din partea ei ar fi facut cat o mina de aur.La inceput nu a fost asa vedea in mine cine sunt nu partea materiala, nu sunt bogat, nu am miliarde, nu am masinii scumpe sau avioane private dar daca ea ar mai fi ca la inceput as fi cel mai bogat.