| Rei a întrebat:

De ce toti otaku de pe internet la orice chestie mica îți spun weeb devine chiar enervant.Nu mai pot sa mai comentez la un video sau postare pe G+ ca se trezesc uni sa îmi spună weeb din cauza username-ului.Ce este un weeb o persona care își trădează tara si naționalitatea crezând a sunt japonezi, sau persoane care au lucruri tematice anime?

Răspuns Câştigător
| Clockwork a răspuns:

Un weeb este cel care isi tradeaza nationalitatea cultura etc pentru cea japoneza, si crede ce stie japoneza din anime (hiragana)