| ionutB0090987 a întrebat:

De ce totul ma plictisește? Ma plictisesc asa tare uneori încât încep sa plâng.Lol

7 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Nu ți-ai găsit scopul în viață probabil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te plictisește totul, nu fă nimic.
Dacă începi să plângi, plângi până îți trece.
Astfel viața ta se va împărți in două. Momente când plângi și momente în care nu. Astfel vei avea două feluri de activități, ca să nu te plictișești chiar de tot.
Așa că, hai să fim serioși, și eu și tu. Dacă te-ai întâlni cu o fată, ai fi la fel de plictisit? Eu zic să încerci, și să vezi rezultatul.
Cel mai mic rezultat posibil, ai avea trei tipuri de activități, ca să ai o mică variație. Plâns, fără plâns și cu fata. O idee.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Plângi fiindcă ești trist, nu plictisit. Un om plânge din cauza unei dureri fizice/sufletești, din cauza unor frustrări, neîmpliniri sau din cauza altor probleme. Un om nu plânge din cauza plictiselii.
Poate doar dacă se plictiseste de suferința lui.

| Plato a răspuns:

Pentru ca iti rezumi ziua la prea putine activitati. Sa citesti ceva ai incercat?

| Inceputul a răspuns:

Este vorba despre monotonie, faci aceleasi lucruri zi de zi, care au devenit lipsite de sens si culoare, schimba ti stilul de viata, traieste echilibrat si incearca sa faci lucruri noi, pe care nu le ai mai facut pana acum, incearca activitati noi, daca te simti plictisit si de catre colectivul tau, incearca sa te agati de persoane care te pot ajuta sa iesi din aceasta stare, cunoaste oameni noi. Totul tine de ratiune, si de persoana ta, organizeaza te si iesi din starea asta