| mititica23 a întrebat:

De ce trebuie sa se bage mereu parintii in viata viata de cuplu a copiilor sa'i asa neintrebati si fara nici un rost? Eu chiar nu pot sa inteleg acest fenomen!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ei incerca sa se asigure ca copii lor sunt in siguranta. Chiar daca de cele mai multe ori acest lucru nu este inteles, si este vazut cu ochi rai de catre copiii acestora, [tu de exemplu] ei fac doar acelasi lucru pe care l-au facut si cand ai fost mica; incearca sa te portejeze. Atunci cand erai mica si incercau sa te protejeze de diferite obstacole, cutite, prize, fire electrice, asa incerca si acum sa te proteje sa nu fi ranita de un baiat. Daca tu chiar consideri ca baiatul cu care esti te iubeste cu adevarat, ai putea incerca sa le explici asta parintilor tai. Daca ei considera ca nu etse bun pentru tine, poate ar fi cazu sa-i asculti... caci ei au mai multa experientahappy. [daca tu treci prin asa ceva; daca nu, iarta-ma ca am vorbit la persoana a 2-a dar, am crezut ca spui din propria experienta]
O zi buna si succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca le vor binele si sa nu aiba parte de dezamagiri.

| rockstarbabe500 a răspuns:

Daca esti intr-o situatie de genu' incearca sa-i asculti pe parintii tai, probabil te protejeaza ca sa nu fii ranita!

| mititica23 explică:

Eu inteleg ca isi fac griji dar nu inteleg de ce trebuie sa insiste pana la un momendat le da de ales ori cu parintii ori cu ea...E cazul meu dar problema e la parintii lui nu ai mei.Si am vazut ca nu singurul meu caz...