| Roxyfrumy a întrebat:

De ce un amic de al meu mai vechi o place pe prietena mea si ea tot refuza? Nu inteleg. happy Dar in schimb eu o cunosc foarte bine iar orice i-as spune nu vrea de nici o culoare. Nu stiu, deoarece baiatul e frumos, genul ei. Dar de ce nu accept? Habar nu am, ce fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei mai creste vei intelege, ca nu toti placem pe toata lumea, fiecare din noi avem simpatii si antipatii.
Ceea ce tie iti place foaret mult, prietenei tale ii displace total.
Este nromal, asa sunt constriti oamenii.
Din pacate, tu ai experinta doar cu papsuile, care de obieci executa ce le pui tu sa faca si plac pe cine vrei tu.
Ei bine, oamenii au creier si judeca pentru ei, ca atare au si sentimente si daca ceva nu le place, au dreptul sa refuze.
Nu este treaba ta sa te implici sau sa insisti ca cineva sa te placa sau sa placa pe altul. Invata sa stai in banca ta si sa decizi DOAR pentru tine.
Nu este frumos si nici nromal sa instisti, daca prietena ta nu-l place si nu vrea acel baitel. Cere-ti scuze de la ea si vezi-ti doar de problemele tale.

| Plato a răspuns:

Ca ce chestie sa insisti? Nu exista asa ceva, relatia nu e un compromis.

| artemis750 a răspuns:

Uite, aici nu ai tu ce să faci. Ziceai că e genul ei, dar nimeni nu știe mai bine decât ea care e genul ei. Poate tipa nu se simte atrasă în niciun fel de acel băiat, n-ai cum să forțezi pe cineva să placă pe altcineva. Daca l-a refuzat de mai multe ori, atunci e clar că trebuie să meargă mai departe și să încerce cu altă tipă.