| GabrielaCriss a întrebat:

De ce uneori simti ca esti mereu singur si ca asa vei ramane?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sufletul omului este precum o arma incarcata gata sa se descarce in oricine/orice ne supara.De obicei putem pune 'piedica' fara sa ranim acele persoane de care ne pasa.Insa uneori devine rugina(vorbele grele),umiditatea(barfele)si adesea cand arma se descarca adesea,se descarca cu gloante oarbe (vorbe goale fara intentia de a rani acele persoane)Dar cand arma are o incarcatura gen glont letal(Vrei sa vezi aceea persoana suferind,sa planga)E mult mai greu. Uneori vezi tu... indreptam arma spre noi fara sa vrem,Razbunarea se spune ca e arma prostului,dar oare chiar asa sa fie? Obisnuiesc adesea sa ma razbun in dragoste,in un fel sau in altu, trebuie sa castig, sa am o satisfactie. Ceva gent te supara cineva, esti croit/a sa ii faci bucata, pui amortizorul, pac pac... 2 gloante bine plasate(cateva vorbe ici colo, intervine certurile)Si gata ca deja am scris un roman straight face laughing. Poti ramane singur/a daca nu esti atenta cu 'incarcatura' pe care o descarci happy

| LonelyLoner92 a răspuns:

Deoarece asta este opinia ta.

| sublime89 a răspuns:

Poate pentru ca asta e adevarul.

| Sonny1994 a răspuns:

Pentru ca nu ai pe cineva in care sa ai incredere ca iti va fi mereu alaturi...