| uwu7 a întrebat:

De ce unii baieti se indragostesc atat de usor?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din lipsa de experienta. Cum vad ca o fata le da putina atentie, deja cred ca fata este numai a lor. Dar asta nu inseamna ca este dragoste.

| RAY a răspuns:

Tu confunzi atractia fizica de iubire

| Drimmero a răspuns:

Vezi ca e exact invers, fetele se indragostesc repede,, iar masculii mai greu.

| uwu7 explică (pentru Drimmero):

Difera de la persoana la persoana
Dar da, de obicei fetele se indragostesc mai repede

| Drimmero a răspuns (pentru uwu7):

Chiar si asa, de ce se indragostesc atat de repede?

| uwu7 explică (pentru Drimmero):

Nu stiu, pentru ca nu sunt genul. Probabil pentru ca fizicul si atitudinea e tot ce conteaza pentru ele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca nu se numeste dragoste. Poate doar o dorinta.

| Plato a răspuns:

E vorba cred de cei "disperati", si nu e vorba de indragostit.
Tinerii/adolescentii care nu au experienta, vor pe oricine numai sa fie si ei intr-o relatie, "in rândul lumii". Asa ca, un copil de clasa a 10-a dupa ce schimba doua vorbe cu o fata, zice repede ca s-a "indragostit".

| CleanHeart a răspuns:

Fiecare om e in felul lui.
Unii se îndrăgostesc mai ușor iar alții mai greu.
Eu că fata mă îndrăgostesc greu și uit niciodată.

| danaieladaniela a răspuns:

Aia nu este dragoste...este doar atractie fizica

| DorelExpertu a răspuns:

Din dorinta de a fu. si ei ceva.

| SupMates a răspuns:

Eu nici nu ma pot indragosti, trist...

| artemidak a răspuns:

Unii is pzde
altora le tropăie dracu hormonii și brusc apare și dragostea.

| Florin_Paul_1996_YD98 a răspuns:

Baietii se indragostesc de aspectul fizic al unei fete in mare parte. Daca fata arata foarte bine la aspectul fizic, baiatul o sa se simta atras de acea fata.Si poate sa fie si de la hormoni cum spune Artemislsis.