| Zmeurik1 a întrebat:

De ce viata e atat de grea?

Răspuns Câştigător
| alex_6048 a răspuns:

Sa sti ca nu esti singura care te intrebi asta dar cred ca trebuie sa te straduiesti sa gasesti tu o explicatie.eu nu am reusit sa imi explic e o intrebare care doar ma enerveza ca stau si pierd ore in sir gandind da nu gasesc nici un motiv suficient de bun pote pentru ca facem pacate care ni se intorc poate din alte mii de motive

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pentru simplu fapt ca esti pe pamant pentru simplu fapt ca nu esti in alta parte.dar asta nu inseamna ca in alta parte viata este mai frumoasa. Asta i viata.si nu ai ce sa faci decit sa continui sa traiesti mai departe pentru a lasa ceva in urma...Dar nu poti spune ca viata este grea si punct ca nu i asa. Viata Are Farmecul Ei si Bucuriile ei daca Sti sa Te Bucuri si de lucrurile marunte nu doar de cele marihappyCu siguranta viata este urita daca te bucuri Doar de marile reusite.Si ca sa Ajungi la Marile reusite si sa Gusti Din Marea Bucurie a vietii Trebuie mai intai sa treci printr o Etapa A vieti mai putin Frumoasa.Deci Daca Tu crezi ca Viata nu i Frumoasa si La Varsta Pe Care o ai Acum scuze dar sunt sigur ca ai o virsta destul de Frageda.Mda? DEci nu te mai plange ca viata Este Grea odata ce ai un acoperis Sub Capul tau Smd.ca mai departe nu pot spune ca nu te cunosc si nu stiu nimic despre tine...Dar imagineaza ti cei care stau in frig si nu au un adapost Care nu se bucura de o mancare calda si se hranesc din Tomberoane.ok? offf viata i grea nu i asa? Cred ca ai urmarit Nunta Regala si te ai intristat prea multlaughing)

| Viviannnnnna a răspuns:

Este grea pana la 18 ani sad bucura-te de copilarie :*

| DozeCuVisse a răspuns:

Pt ca asa tio faci tu cu mana ta. Daca nu te-ai mai gandi la rele si la greutatii crede-ma viata e chiar super. Dumnezeu ne.a dat o viata sa neo facem asa cum vrem, iar tu tiai facut viata complicata.Ma rog nu cerd ca ti-am fost de ajutor.Da na zic si eu ce gandesc la ora asta =]]

| PuFoS97 a răspuns:

De ce e viata grea.viata intotdeauna n-a fost numai zahar si miere. dupa varsta de 18 ani incep greutatile esti pe piciorul tau si trebuie sa te descurci singur...viata e grea depinde cum ti-o faci tu. unele momente din viata sunt bune.altele rele. daca esti copil traieste-ti copilaria la maxim.Bafta

Fundaa?

| Kuzco a răspuns:

Ca asa o facem noi