| LarisaHelenaOfficial a întrebat:

De ce vrea Romania sa se uneasca cu Rep.Moldova? Ca, Republica Moldova nu vrea unire si Romania tot insista cu unire.

Răspuns Câştigător
| RobbyPh a răspuns:

Pentru ca Romania vor sa aiba o "harta mai mare"! Sunt prea obsedatii de harta!

13 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Moldovenii nu vor unire pentru ca sunt atat de spalati pe creier de rusi incat au uitat ca sunt romani si ca vorbesc limba romana. Atunci cand se vor destepta din somnul cel de moarte si ei in al 13-lea ceas, poate isi vor dori si ei unirea. Pentru asta e nevoie insa de multa educatie de calitate, care deocamdata lipseste cu desavarsire.

| LarisaHelenaOfficial explică (pentru sublime89):

Eu sunt din Rep.Moldova si Moldovenii nu vor unire pentru ca vrem sa fim un stat independent! Noi nu vorbim limba Romana vorbim limba Moldoveneasca (Romana-Rusa)! Educatie se face foarte multe e cam grea scoala si cam comunista dar nu sunt analfabetii! Nu este asa saracie in Rep.Moldova cum credeti voi!

| sublime89 a răspuns (pentru LarisaHelenaOfficial):

Daca vorbesti romana-rusa, atunci cum se face ca ne intelegem perfect? Eu nu vorbesc rusa. Si tu esti spalata pe creier sa crezi ca exista limba moldoveneasca la fel ca toti ceilalti compatrioti ai tai. Si educatia de calitate este solutia si pentru tine, daca vrei sa ajungi vreodata sa vezi adevarul. Deocamdata gandesti asa cum vor rusii sa gandesti.

Si nu stiu daca ai auzit, dar Moldova este cea mai saraca tara din Europa. Deci da, sunteti cam saraci. Si pentru asta le puteti multumi "fratilor" rusi.

| 0x11111051 a răspuns (pentru sublime89):

Limba moldoveneasca exista, iar noi ne inteleg, fiindca acum noi scrim aici in romana, dar daca vrei iti scris si pe moldoveneasca, капуй о пулэ ши ай сэ ынцелеги! De peste 20 de ani sintem independenti! Rusia nu ne spala noua creierii, voi mai tare ne zaebitsi cu unirea voastra.

Imi este greu sa iti spun in fata, adevaratul motiv pentru care noi nu dorim unire cu voi!

| sublime89 a răspuns (pentru 0x11111051):

Nu mi-ai scris in nicio moldoveneasca. Mi-ai scris ori in rusa, ori in romana dar cu litere chirilice.
Uite cam ce scrie despre asa-zisa voastra limba moldoveneasca: http://en.wikipedia.org/wiki/Moldovan_language

| 0x11111051 a răspuns (pentru sublime89):

Taman ca in moldoveneasca,

1)(also Moldavian; limba moldovenească, or >лимба молдовеняскэ< in Moldovan Cyrillic)
2)Bilingual glossary in Russian and Moldavian, published in 1789 (al 2 aliniat, cum, in [3, 14]zda mati, ii scris?

Articolele in engleza despre l. moldoveneasca a fost scris de un roman. La fiecare subpunct este "Modifica".

Singur te-ai обломит! rolling on the floor

| sublime89 a răspuns (pentru 0x11111051):

Te rog sa-mi scrii o propozitie in limba moldoveneasca cu litere latine pe care eu sa n-o pot intelege.

| 0x11111051 a răspuns (pentru sublime89):

Nafiga sa iti zic, ca paliubomu nai sa inteleji nimic.

Oricum robotul de pe TPU va corecta cuvintele, fiindca unele se deosebesc printr-o litera, sau printr-un grup de litere

Mai bine ar fi sa iti demonstrez printr-o programa de la TV

https://www.youtube.com/watch?v=ZYcfa9JMeNs

Si apoi sa mai indraznesti sa spui ca romana si md, e tot aceeasi.

| sublime89 a răspuns (pentru 0x11111051):

Lol rolling on the floor Esti o gluma la fel de mare ca si limba ta "moldoveneasca".

| 0x11111051 a răspuns (pentru sublime89):

Maza faca. Esti un dalbaiog asa de mare ca n-ai margini. ***

| sublime89 a răspuns (pentru 0x11111051):

Macar eu stiu in ce limba vorbesc.

| 0x11111051 a răspuns (pentru sublime89):

Ugu, se vede. Pentru tine este loc special in padure. Dupa cum am spus, esti un dalbaiog care nu stie sa ii respecte pe ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât diversionism...