| afrodita3333 a întrebat:

De ceva timp am numai ganduri urate.Ma gandesc la tot felul de aberatii.Eu am o relatie foarte buna cu parinti mei si tin foarte tare la ei si ma gandesc cum ar fi daca nu ar mai fi sau daca ar pati ceva grav, o boala ceva de genu sad si nu numai cu ei si cu alte persoane la care tin si nu stiu de ce ma tot gandesc si cum sa scap de gandurile astea urate...am ajuns sa am si cosmaruri cu aceleasi subiecte.
Scuze de categori dar nu am stiut unde sa o incadrez. happy

1 răspuns:
| CupY a răspuns:

Dragă Afrodita,
mintea este precum o grădină. Ceea ce semeni în pământul său aia vei culege. Deoarece presupun că nu știi aceasta i-ați o clipă ochii de pe monitor și gândește-te la ce emisiuni TV sau muzică îți expui minte în fiecare zi. Sunt convins că ai să rămâi surprinsă.

Uite un blog ce se ocupa de cultivarea iubirii în sufletul nostru și îțî recomand un articol excepțional:
http://www.forum4you.ro/ce-ne-invata-fizica-cuantica-despre-ganduri

Pace drăguțo.
p.s. am trecut și eu pe drumul care ești tu acum.