| tisu a întrebat:

De ceva timp am un cont pe instagram.Desi am 76 de urmăritori am intre 12-24 like.uri.Cum as putea sa fac mai multe like.uri si mai multi urmăritori? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Answererofficial a răspuns:

1.POSTEAZĂ MAI MULTE SELFIE-URI
Cercetători de la Institutul de Tehnologie Georgia şi Yahoo au studiat 1, 1 milioane poze de pe Instagram şi se pare că şansele ca o poză să strângă mai multe likeu-uri este cu 38% mai mare dacă este o poza cu faţa ta decât una cu un peisaj, un animal sau prânzul delicios pe care tocmai l-ai comandat.
2.NU POSTA PREA DES
Ai grijă câte poze postezi! 1-2 pe zi ajung, dacă postezi prea multe vei observa cum numărul de like-uri primite va scădea.
3.FĂ POZE AFARĂ
Nu face poze numai în casă sau la birou, ci şi când ieşi în oraş sau în natură. Cu siguranţă acestea vor avea un succes mai mare! În plus, poţi experimenta cu mai multe tipuri de lumină pentru a vedea care te face să arăţi cel mai bine. În orice caz, poate deveni plictisitor să vezi mereu aceaşi faţă pe acelaşi fundal; dacă faci poze afară oamenii vor vedea că faci ceva mai interesant.
4.AI GRIJĂ LA HASHTAG-URI
Nici aici nu trebuie să exagerezi. Aparent numărul de hashtag-uri optim este 7 şi, între noi fie vorba, nici nu prea are rost să foloseşti mai multe. De asemenea, evită tag-uri ca #drunk, #wasted, #alcohol, #lookatmeimhigh, scad like-urile cu până la 40% şi îţi faci o imagine proastă.
5.CAUTĂ CEL MAI BUN FILTRU
Nu te limita la filtrele Instagram – există numeroase aplicaţii care te pot ajuta să creezi poza perfectă.
6. ÎNCEARCĂ MAI MULTE POZIŢII
Dacă faci poze din aceaşi poziţie mereu, cei care te urmăresc se vor plictisi repede. Încearcă să faci poze din diferite unghiuri, iar dacă stai în picioare pozează-te de jos – în acest fel vei părea mai înaltă şi slabă.
7.AI GRIJĂ LA CULORI
Potrivit unui studiu, pozele în care culoarea albastru este predominantă primesc cu până la 24% mai multe like-uri decât cele în care predominante sunt alte culori. Având în vedere că în următoarea perioadă te vei afla des la piscină sau la plajă, îţi va fi foarte uşor să pun în aplicare acest sfat!

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Folosești programul addmefast pentru a obține like-uri.