| Cduncfujndf a întrebat:

De ceva timp mă gândesc la un anumit eveniment, în legătură cu care am emoții. Măi este destul timp până atunci, dar în majoritate timpului mă gândesc la acel eveniment și am o stare de anxietate, simt emoții și o oarecare teamă când mă gândesc la acel lucru.
Vreau să îmi spuneți și mie activități pe care aș putea să le fac și să nu mă mai gândesc așa mult la lucrul acesta.
P.S. Mai este puțin până începe liceul și vreau să mă simt bine în ultimele săptămâni de vacanță.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din pacate asta devine tot mai des intalnit la tineri, solutia este sa iesi din casa, sa te integrezi intr-un grup social, degeaba iei medicamente daca nu socialisezi, socializarea virtuala =anexitate, depresie

| Cduncfujndf explică (pentru RAY):

Nu e vorba neapărat de socializare. Ies aproape în fiecare zi afară, de cele mai multe ori cu prietena mea cea mai bună, dar și cu grupuri de prieteni.

| RAY a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Bravo,la ce te gandesti?

| Donsavas a răspuns:

Exista medicamentele anti anxietate pentru controlul emoțiilor. Apelează la un medic!

| Cduncfujndf explică (pentru Donsavas):

Nu vreau să apelez la un medic, pentru ceva așa banal. Nici nu vreau să i-au medicamente, pentru ceva ce se poate trata de la sine.