| BiancaIoanaNechifor45 a întrebat:

De curand am fost repartizata la liceul tehnologic economic administrativ Piatra Neamt profil turism si alimentatie. As vrea sa stiu ce tip de matematica studiez aici(clasa a 9. a)-m1 m2 m3 sau m4? Ce reprezista aceste notatii dar si nivelul lor de dificultate? De asemenea as mai vrea sa stiu cam ce o sa studiem si vreau si parerile celor care au fost repartizati aici in anii anteriori. Multumesc pentru timpul acordat

2 răspunsuri:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

M1-matematica de dificultate grea(mate info)
M2-matematica de dificultate medie(stiinte ale naturii, profil economic, profil turism si alimentatie)
M3(=M4)-matematica de dificultate usoara(profil educator-invatator)
Atât stiu sa-ti spun.
Bafta la liceu!