| Daiana_1737 a întrebat:

De curand am primit un ficus, dar nu stiu cum si cand trebuie udat...ati putea sa ma ajutati? mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vara când este foarte cald îl uzi zilnic cu puțină apă dimineața sau/și seara, îi ștergi frunzele de praf cu o cârpă moale, să aibă lumină (preferabil cea naturală), iar când este mai răcoare să fie udat o dată la doua-trei zile, locul unde îl pui să fie bine aerisit.
La doi ani îi schimbi pământul.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am un ficus mare(1, 5 m) si unul mic de aproximativ 20 cm.Vara ii tin afara in curte ii ud zilnic(seara in jurul orei 22, 30) sunt super.

| domidoc a răspuns:

Google, ro.Site-uri de plante si gradinarit.Vei afla mult mai multe date decat ti-am putea comunica noi.

Răspuns utilizator avertizat