| litere123 a întrebat:

De curând mă dor și mă mănâncă degetele de la picioare; mi s-au umflat și mi-au apărut bubițe roșii. Care e cauza? Frigul poate? Șosetele de lână purtate pe piciorul gol?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar putea sa fie o toxinfectie alimentara sau o alergie. Daca nu trece in 2 zile ar trebui sa mergi la un consult adecvat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Posibil sa fie dermită de contact având in vedere ca ai spus ca ai purtat lână. Dacă te stii sensibil la piele de fel este posibil. Trebuie sa mergi la un dermatolog sa primește un tratament local dacă se menține inflamat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai stat in frig sau umezeala.