| xmxmxmxmxm a întrebat:

De curand mi-am instalat un antivirus avast dar nu prea mi-a placut si asa ca am vrut sa il dezinstalez am intrat la control panel si la remove add programs dar nu l-am gasit acolo asa ca m-am dus cu mouseul pe el am dat clic dreapta si am d-at delete si apoi mi la bagat in cosul reciclare am intrat acolo am dat din nou delete si a disparut. Asta inseamna ca am scapat de el sau inca mai e in pc meu. dau funda va implor vreau un raspuns repede

3 răspunsuri:
| L0v3isTheWaY a răspuns:

Ce ai facut tu se numeste 'stergere', ca sa scapi de el trebuie sa-l dezinstalezi.

| xmxmxmxmxm explică (pentru L0v3isTheWaY):

Pai am intrat la control panel dar nu il gasesc. Ma poti ajuta

| L0v3isTheWaY a răspuns (pentru xmxmxmxmxm):

Din cate imi aduc aminte, la Avira ai nevoie de kit-ul de instalare.

Deschizi acel exe. si la un moment dat, chiar in prima "pagina" ai o optiune de Remove/Uninstal/Dezinstalare (una dintre ele)!