| nicoleee30 a întrebat:

De dimineata, cand m-am trezit m-am cantarit si aveam 62.2 kg. La pranz am mancat un ou fiert + o rosie + branza si dupa ce am terminat de mancat m-am cantarit din nou si aveam 62.5. Am fost socata :O Oare de ce crying?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Ok. Pentru că ai mâncat. Cântăreşte-te de dimineaţă, pe burta goală, şi vei vedea că o să ai mai puţin de 62.2 kg. Aşa se întâmplă după ce mănânci. Greutatea creşte.

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Nu trebuie să te sperii, este ceva absolut normal. Când te-ai cântărit dimineață aveai 62.2 pentru că nu aveai nimic în stomac. După ce ai mâncat oul(e destul de greuț la stomac), roșia și brânza au avut câteva grame acolo. happy După fiecare masă greutatea crește pentru că stomacul s-a umplut cu mâncare. happy Mâncarea pe care o mănânci se duce în stomac, iar când te pui pe cântar cântărește și ea.

| spydy94 a răspuns:

De ce ai fost socata? OARE DE CEE? pai oul, rosia si branza cantareau 300 de grame.si alea le ai in stomac...pana le digeri raman la greutatea lor si dupa aia ies si o sa ai din nou 62.2 poate 62.28 laughinghappy