| AylinP a întrebat:

De la ce ani considerati ca e normal sa te epilezi pe picioare, dar la subsuara?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este necesar atunci cand iti creste parul sa te epilezi pentru ca arata urat si transpiri mai tare, multi incep pe la 13-14-15 ani

| FemeiaPisică a răspuns:

Este necesar de la 13-14 ani.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

12-13 ani.

| Seepty a răspuns:

Acum depinde cam pe la ce varsta iti iese parul. Daca iti iese pe la 12-13 te poti epila cam pe la 13-14 ani acum depinde si daca ai parul mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In draci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când seamănă cu un tufiş.

| Madayna a răspuns:

De pe la 12-13 ani, daca porti vara maieu si pantaloni scurti sau fustite si consideri ca este inestetic parul, epileaza-te.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, aici depinde de fiecare, cat de devreme se maturizeaza. Cred ca ar fi mai indicat parerea mea, sa te epilezi cred ca de la varsta de 15-16 ani.

| mykydutza08 a răspuns:

Numarul de fire de par este stabilit genetic, adica prin epilare nu va creste mai des, dar dupa un numar mai mare de epilari firul de par va creste mai gros pentru ca se va simti agresat, si uneori cresc cate doua fire de par intr-un singur folicul. Atata timp cat tu te simti incomod poti incepe sa te epilezi, oricum in jurul varste de 12-14 ani, si poti sa o faci pentru inceput cu crema depilatoare.

| Rowenna a răspuns:

Depinde... Eu consider ca fiecare ar trebui sa se epileze atunci cand crede ca este nevoie.De exemplu, eu m-am epilat prima oara la 11 ani, si pe picioare si la ''subsuara". Daca vara porti pantaloni scurti si tricouri, parul este inestetic.