Întrebare recomandată | IleanaHappy123 a întrebat:

De la ce varsta ai voie sa ai o slujba part-time?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Varsta minima este de 16 ani, insa, recomandat este sa te angajezi odata cu trecerea ta la varsta majoratului, altfel vei avea carte de munca( adica nu se vor pune la socoteala anii in care ai lucrat, dupa 18 ani da, se va lua in considerare ce vei face pe parcurs)
Asa, te poti angaja si de la 14 in conditiile in care lucrezi pentru o ruda.
Iti recomand sa-ti termini cele 12 clase, sa iei bacul, sa ai o calificare(nu strica sa stii sa faci ceva cu mana ta) si mai apoi iti vezi tu de munca si responsabilitati! Sanatate!

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Incepand cu varsta de 16 ani.

| Axys a răspuns:

Cel mai corect la 18 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16 ani

| girlspower a răspuns:

Legal, varsta minima este cea de 16 ani

| potropopu a răspuns:

Din cate stiu de la 16 ani cu acordu parintilor

| StefanAkaFane a răspuns:

16 ani este varsta la care ai voie sa ai un joc part-time.