| Andreeaioan115 a întrebat:

De la ce varsta incepe tineretea?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De când se termină copilăria. Ori aceasta mai persistă uneori, sub forme atenuate până la vârste mai înaintate și formează un mix.

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Stadiile dezvoltării umane de după copilărie (de presupune ca copilăria se termina la 10-11 ani, dar între ea și tinerețe sunt câteva etape):
10/11 ani - 14 ani = preadolescenta
14/15 ani - 18/20 de ani = adolescenta
20 ani- 35/40 de ani = tinerețea
40 ani- 65 ani = maturitatea
Peste 65 = bătrânețea

| Bondarel99 a răspuns:

Pai de la 13 la 19 ani esti adolescent apoi esti considerat tanar cam pana pe la 40 ani.

| mihai69 a răspuns:

Cam de când începi să te poți ține singur pe picioare (d.p.d.v. al responsabilităților).