| Happy33 a întrebat:

De pe AliExpress sau Wish poti sa comanzi si sa nu platesti cu cardul? Adica cu ce platesti pe aceste site-uri... cu bani... logic. Dar nu vreau sa platesc cu cardul ca sa nu ia bani de pe el in plus. Ca m-am mai informat si se mai fac trucaje.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt mii de oameni care comanda si platesc zilnic pe aceste site-uri, nu o sa iti dea nimeni tie teapa pentru cativa dolari asa ca stai linistita.

| Aasdfghj a răspuns:

Platile pe AliExpress sunt sigure, poti comanda linistita. Nu am auzit de celalalt site. Din cate stiu, nu poti cumpara in alt mod de pe Ali.

| MihaelaDart a răspuns:

Eu recomand sa se plătească cu PayPal, nu cardul. La PayPal poți recupera banii, pe când cu contul bancar mult mai greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu o sa iti trimita nimeni din China produse fara sa le platesti sau sa astepte inca 2 luni banii.

De aia suntem ultimii din UE la plata cu cardul... ca suntem paranoici. Platile cu cardul sunt procesate mai mereu de procesatori autorizati in acest scop, nu iti fura nimeni banii depe card cand vrea?

| BMicha3l a răspuns:

Nu. AliExpress iti recomand este de incredere. In schimb Wish... majoritatea cumparatorilor au fost dezamagiti. Sunt preturi foarte ieftine, dar produsere ajung rupte sau foarte deteriorate.

| Happy33 explică (pentru BMicha3l):

Deci chiar nu se poate altfel pati in afara de card?

| BMicha3l a răspuns (pentru Happy33):

Nu.