| Eu4EverX a întrebat:

De prin vara m-am imprietenit cu o fata ( ea a venit in grupul meu de prieteni) ma inteleg destul de bine cu ea, ea are incredere in mine dar eu simt ca nu pot avea incredere in ea ( nu ca mi-ar fi facut ceva incat sa imi pierd increderea dar pur si simplu trebuie sa treca mult timp ca sa am incredere intr-o persoana, trebuie sa ajung sa o cunosc foarte bine ca sa am incredere in ea). Problema suna cam asa: ne-am hotarat impreuna cu toti prietenii ca in seara aceasta sa iesim in club, eu m-am certat cu parintii asa ca nu m-au lasat sa merg.Aceasta prietena mi-a zis ca daca pe mine nu ma lasa nici ea nu o sa mearga si va iesi cu mine cateva ore pe afara ca sa nu imi petrec seara de vineri in casastraight face. Mentionez ca in club a mers si o foarte buna prietena comuna, deci putea sa mearga cu ea dar a preferat sa stea cu mine. Cu noi doua au mai ramas doi prieteni care au zis ca nu mai merg nici ei daca noi nu mergem.Intrebarea mea este: poate fi aceasta intamplare o dovada de prietenie din partea ei si a celor doi baieti?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Este o dovada foarte frumoasa de prietenie. In legatura cu firea ta, asa sunt si eu. Cer tuturor incredere pentru ca stiu ca am un suflet bun dar capat foarte greu incredere in ceilalti. E oarecum nedrept fata de ceilalti dar totusi sunt niste temeri si e de inteles. E foarte frumos ca ai asa prieteni. Ma bucur pentru tine. Putini prieteni adevarati gasesti. Daca tu spui ca sunteti prietene foarte bune si a mai facut si gestul acesta cu siguranta poti avea incredere in ea.

| Marii a răspuns:

Da, este o dovada de care nu multe persoane au parte. Unii prefera sa plece sa se distreze si singuri decat sa stea cu un prieten care nu este lasat de parinti sa plece. Incearca s-o cunosti mai bine, poate-ti va devenii o prietena buna. happy

| Eu4EverX explică:

Yly, poate singurica nu singurel.Sunt fatahappy

Mersi oricum pentru raspunshappy

Răspuns utilizator avertizat
| Yly a răspuns:

Da. poate fi o dovada buna de prietenie, pentru ea e mai important sa petreaca timp cu tine decat sa mearga aiurea in club si sa stie ca tu esti acasa singurel pe mess

| dolyan a răspuns:

Normal prietene, este o dovada imensa. Iti spun sincer mie personal nu mi s/a intamplat sa ramana acasa vreo fata pentru mine, chiar fiind iubita mea, gasea motiv si pleca cu o prietena in oras atunci cand eu nu puteam veni...omule sunt anumite gesturi mici care arata ce este in sufletul unui prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta da. Gandeste-te, tu ce ai fi facut daca pe ea nu o lasau parintii la club?