| Joyo a întrebat:

De trei ani eram prieteni, de doi ani eram prieteni foarte buni... pana cand intr-o zi, dupa ce n-eam intalnit pe neasteptate, ea mi-a sarit in brate. ne-am sarutat pe obraji... am simtit inimile unu altia cum bat... ea m-am intrebat ce vrem de fapt unul de la altul. si, tot ea mi-a spus ca mi-ar raspunde cu da, daca i-as cere sa fie iubita mea... Totusi, dupa asta, nu mi-a mai dat nici un semn... oridecateori intru pe mess ea iese, imi respinge toate apelurile, nu-mi raspunde la mesaje! Chiar daca nu-mi place de ea... adica nu vreau sa fim mai mult decat amici, o iubesc cu toat inima, si de cand s-a intamplat asta, simt ca s-a rupt o parte din mine... Ma puteti ajuta cu ceva? big grin

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

Ba o iubesti.si inca din toata inima.este o iubire sincera.brsavo tie.foarte frumos ai scris...cineva i-a spus ceva despre tine de s-a intors la 90 grade.la asta ma gandesc...trimite-i un mesaj intreband-o de ce iti face asta.si scrie-i exact ce ai scris si pe TPU... te iubeste si ea.la fel de mult.numai ca s-a bagat cineva si totul s-a terminat pentru ea.acum ea crede ca esti cea mai rea fiinta de pe pamant, cea mai parsiva... ceva s-a intamplat sigur...trimite-i prin toate caile posibile mesaje, nu te lasa prada orgoliului si sa nu ii mai trimiti mesaje.nu, nu face asta, vorbeste cu ea...vafta!batting eyelashes

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Trimite-i un mail si spune-i sicer ce simti si ce ai de gand asa totul se va clarifica si ve-ti stii pe ce drumuri sa o luati

| lola a răspuns:

Pai s-a simtit respinsa si cand simtim asa ceva reactionam foarte urathappyE vorba de orgoliu.
Niciodata nu o sa poata exista o adevarata prietenie intre o fata si un baiat.Pana la urma unul din ei o sa "cedeze", dupa cum s-a intamplat si la voi. Daca reusesti sa vorbesti cu ea comportate ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. O sa reuseasca sa treaca mai usor peste asta asahappy

| marsy a răspuns:

Pai. au fost ani buni de relatie! Si nu poti uita asa usor! Amintirile au inceput rascoala. cind ai vazut-o pe ea!
Ai iubit-o!
E bine ca ati ramas prieteni! Nu o iubesti. dar tii mult la ea ca prietena!
O sa uiti peste citeva zile de ea. sh cand o sa o vezi iar o sa-ti intre in suflet!
Cind ve-i iubi pe altcineva. nu o sa mai ai indoieli!

| alina_1192 a răspuns:

Pai nu-ti place de ea... dar o iubesti cu toata inima? Ce nu-ti place la ea: cum arata, cum se comporta? Daca simti ca s-a rupt o parte din tine inseamna ca "o iubesti". Poate ca te respinge pentru ca vrea sa vada cat de mult iti pasa tie de ea... sau poate ai jignit-o cu ceva fara sa-ti dai seama... sau poate s-a indragostit de altcineva...sunt multe optiuni dar tu poti sa o afli pe cea adevarata. Intalneste-te cu ea intr-o zi, fara ca ea sa stie si vezi cum va reactiona cand te va vedea, deca pleaca mergi dupa ea si nu te da batut pana ce nu-ti va explica ce s-a intamplat.
Pa pa

| Bucatarul.com a răspuns:

Da-ti foc in fata ei, si vezi daca vine sa te stinga inseamna ca inca tine la tine. Daca te lasa sa arzi, ar trebui sa uiti totul, pentru ca ei nu-i pasa sad

| Joyo explică:

Nu am vrut sa zic ca are ceva anume care ma face sa nu-mi placa de ea. am vrut sa zic doar ca nu-mi doresc sa fim mai mult decat amici... De fapt ea e chiar frumoasa, inteligenta, funny... si are o gramada de calitati... Faza e ca eu chiar m-am purtat prea bine cu ea... Mi-a spus dupa aia ca s-a razgandit si ca vrea sa ramanem doar amici... Eu i=am spus ca nu e nici o problema, ca vreau ca ea sa fie fericita, indiferent de felul relatiei noastre... Ei bine, dupa asta nu a mai dat nici un semn... sad Multumesc pentru raspunsurile voastre.winking

| stefy14 a răspuns:

Cautama pe stefy_14iun eu iti zic sa ii faci in ciuda si sa fi cu alta